Reklama

Denon uvádza nové bezdrôtové slúchadlá PerL a Perl Pro. Mieri vysoko

Zdroj | Denon
Juraj Procházka
Zdroj | Denon
Zdroj | Denon

Úplne bezdrôtové slúchadlá do uší sú čoraz obľúbenejšie nielen pre svoje mini rozmery. S dvoma novinkami aktuálne prichádza japonská značka Denon. Dvojica modelov Denon PerL a PerL PRO má ambíciu zamiešať karty na trhu nielen kvalitou a funkcionalitou, ale aj cenou.

Denon má za sebou síce celý rad modelov Hi-Fi slúchadiel, ale v kategórii „true wireless“, čiže úplne bezdrôtových slúchadiel, jeho portfólio zatiaľ zahŕňalo len AH-C630W a AH-C830NCW s aktívnym potlačením hluku.

Pozrite si

Denon AH-GC30 sú vlajkovou loďou medzi slúchadlami

Obsah pokračuje pod reklamou

Nové PerL aj PerL Pro nemajú charakteristické stopky, ako dva staršie modely, a vďaka kruhovému dizajnu dobre zapadnú do nabíjacieho puzdra. S energiou, ktorú z neho môžu načerpať, dokážu hrať celých 24 hodín. Samotná batéria slúchadiel potiahne navyše 6 hodín posluchu v jednoduchšom modeli PerL, respektíve 8 hodín v PerL PRO.

Zdroj | Denon

Vítaným bonusom je určite aj (zatiaľ presne nešpecifikovaná) odolnosť voči vode. Pozrime sa však na technológie, vďaka ktorým sú nové slúchadlá zaujímavé.

Oba modely sú vybavené technológiou Masimo Adaptive Acoustic Technology (AAT). Tá meria váš sluch a optimalizuje pre vás každú frekvenciu. Zažijete tak prispôsobené počúvanie, keď sa slúchadlá Denon PerL a PerL PRO prispôsobia vášmu sluchu, vytvoria jedinečný zvukový profil a akusticky optimalizovanú hudbu. Využitím AAT môžu slúchadlá automaticky upraviť nastavenia ekvalizéra a zvukový profil tak, aby zodpovedali špecifickému sluchu každého používateľa.

Zdroj | Denon

Ako to funguje? Proces nie je založený na subjektívnej spätnej väzbe. Masimo Adaptive Acoustic Technology používa na zmapovanie citlivosti a vlastností sluchu jednoduchý test. Keď zvuk prichádza do vnútorného ucha, slimák v ňom reaguje vydávaním malých zvukových vibrácií. Tento jav, nazývaný otoakustické emisie (OAE), je silnejší pri frekvenciách, na ktoré ste citlivejší. Dáta získané z týchto testov potom určujú, ako najlepšie tvarovať zvuk, aby ste mali čo najlepší zážitok. Slúchadlá obsahujú maličké mikrofóny, ktoré snímajú hlasitosť OAE vo vašom uchu a identifikujú, ako citlivý je váš sluch na konkrétne frekvencie. Pomocou týchto údajov Masimo AAT upravuje frekvencie v akustickom spektre tak, aby posluch bol čo najbližšie k tomu, ako má zvuk znieť.

Zdroj | Denon

Obidva produkty sú vybavené technológiou pre aktívne potlačenie hluku, ale model PerL PRO má zabudované aj ďalšie benefity. Okrem toho, že pri ANC používa 8 mikrofónov (PerL len 4), slúchadlá Denon PerL Pro sú vybavené aj technológiou Qualcomm® Snapdragon Sound s technológiou aptX Lossless, takže cez Bluetooth poskytujú skutočný bezstratový zvuk. Z bezstratových zdrojov si tak s nimi užijete hudbu v CD kvalite.

Pozrite si

Bowers & Wilkins Pi7 S2 a Pi5 S2 – ešte lepšie True Wireless slúchadlá

Slúchadlá zatiaľ nie sú dostupné na našom trhu, ale na trhu v USA sa objavili za odporúčanú cenu 199 USD pre model PerL, respektíve 349 USD za prémiové PerL PRO. Cenou iste môžu súťažiť s niektorými plne bezdrôtovými „špuntami“ známych značiek a „papierovo“ vyzerajú zaujímavo aj po zvukovej stránke, hlavne kvôli personalizovanému prispôsobeniu zvuku. Čo dokázali inžinieri z Denonu vykúzliť však uvidíme, keď budú slúchadlá fyzicky dostupné.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.