Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Denon uvádza AV prijímače X-Series s multiroom systémom HEOS

Denon uvádza AV prijímače X-Series s multiroom systémom HEOS
Zdroj | Denon
Juraj Procházka
Denon uvádza AV prijímače X-Series s multiroom systémom HEOS
Zdroj | Denon
Zdroj | Denon

Denon uviedol svoj systém bezdrôtových reproduktorov HEOS pre multiroom aplikácie v júni 2014 a túto líniu rozšíril v apríli tohto roku. Teraz integroval HEOS konektivitu aj do AV prijímačov prémiovej línie X Series AVR-X4300H a AVR-X6300H.

Pozrite si

HEOS od Denonu rozozvučí celý dom

Vďaka integrácii HEOS poskytujú novinky vzdialený prístup k hudobným streamovacím službám a multiroom distribúciu audia vo všetkých miestnostiach.

Zdroj | Denon

Denon AVR-X4300H disponuje 9 kanálovým zosilňovačom s výkonom 200 W/kanál s podporou Dolby Atmos, DTS:X, alebo Auro-3D (za príplatok). Umožňuje konfiguráciu kanálov 7.1.2, alebo 5.1.4 bez potreby externého zosilňovača. S externým stereofónnym zosilňovačom je možné rozšíriť konfiguráciu až na 7.1.4.

Pozrite si

Denon HEOS AVR – revolučný AV prijímač aj pre náročných

Ak nepoužijete 3D audio, integrované zosilňovače môžu byť pridelené pre reproduktory v druhej a tretej audio zóne s rovnakým, alebo iným zdrojom zvuku ako v hlavnej miestnosti.

Zdroj | Denon

Na zadnom paneli AV receivera Denon AVR-X6300H nájdeme pripojenia pre 11 reproduktorov na plnohodnotný 3D zvuk Dolby Atmos.

Silnejší brat Denon AVR-X6300H má sekciu zosilňovača s 11x 205W kanálmi podporujúcu zvuk Dolby Atmos a DTS:X v konfigurácii až 7.1.4 kanálov bez prídavného stereo zosilňovača. Aj tu je možnosť upgrade na Auro-3D.

Pozrite si

Denon prináša Dolby Atmos – novú dimenziu pre domáce kino

Celkovo 8 vstupov HDMI 2.0a (vrátane jedného na prednom paneli)  a 3 HDMI výstupy umožňuje z prijímača vytvoriť centrum uprostred všetkých moderných audio-video zariadení, aké vás môžu napadnúť, od Blu-ray prehrávačov, mediálnych prehrávačov, až po videokamery.

Zvukové signály sú spracovávané pomocou technológie Denon D.D.S.C-HD (Dynamic Discrete Surround Circuit High Definition) a unikátneho systému AL24 Processing Plus. Maximálna jemnosť zvuku je dosiahnutá použitím vysoko kvalitných  D/A prevodníkov 192kHz/32bit.

Bezdrôtová konektivita zahŕňa Airplay a Bluetooth pre prenos hudby z telefónu, a Wi-Fi pre jednoduché pripojenie k domácej sieti. Po pripojení vstavaná HEOS technológia otvára svet neobmedzených zdrojov hudby z hudobných služieb ako Spotify, TuneIn, Deezer, TIDAL, SoundCloud a ďalších. Niektoré z týchto služieb však zatiaľ nie sú dostupné na Slovensku.

Zdroj | Denon

Sú podporované štandardné rozlíšenia audio, rovnako ako audio formáty s vysokým rozlíšením, vrátane FLAC HD a DSD. Všetko môžete jednoducho ovládať bezplatnou aplikáciou HEOS app, inštalovanou na toľkých smartfónoch a tabletoch, na koľkých potrebujete.

Pozrite si

Marantz – legendárna značka stále na vrchole

AVR-X4300H aj AVR-X6300H  podporujú full rate 4K Ultra HD video spolu so 4:4:4 Pure Color sub-vzorkovaním, HDR a BT.2020 pass-through. Ale nie ste odkázaní len na stále málo dostupné filmy v Ultra HD rozlíšení. Výkonný video procesor v oboch modeloch dokáže upkonvertovať štandardné rozlíšenie a HD video zdroje na rozlíšenie full rate 4K Ultra HD pre dokonalý zážitok zo sledovania.

Nutným „ zlom“ je kompatibilita s najnovšími špecifikáciami HDCP 2.2, požadovanými pre obsah 4K Ultra HD chránený proti kopírovaniu, ale keď budú konečne široko dostupné filmy a videá v tomto rozlíšení, bez tejto funkcionality sa nezaobídeme. High-endové novinky budú v predaji za 1 599 € (AVR-X4300H), resp. 2 499 € (AVR-X6300H).

Zdroj