Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Denon PMA-800NE: integrovaný zosilňovač s D/A prevodníkom za „babku“

Denon PMA-800NE: integrovaný zosilňovač s D/A prevodníkom za „babku“
Zdroj | Denon
Juraj Procházka
Denon PMA-800NE: integrovaný zosilňovač s D/A prevodníkom za „babku“
Zdroj | Denon
Zdroj | Denon

Spoločnosť Denon, založená v roku 1910, je fanúšikom Hi-Fi, ale aj profesionálnym hudobníkom a štúdiovým majstrom zvuku dobre známa. Čerpá z dlhoročných tradícií prvého japonského výrobcu audio elektroniky a výrobcu prvých komerčných CD na svete.

Pozrite si

Denon – viac ako 100 rokov v prvej línii

V rámci trojice komponentov novej série 800 NE prináša na trh sieťový prehrávač DNP-800NE, CD prehrávač DCD-800NE a integrovaný zosilňovač PMA-800NE. A práve tento šikovný zosilňovač by sa mohol stať srdcom vašej stereozostavy.

Pokročilá audiotechnológia

Zosilňovač PMA-800NE využíva prvky high-endovej technológie využitej v zosilňovači Denon PMA-2500NE pre dosiahnutie pozoruhodných audio parametrov pri atraktívnom pomere cena/výkon.

Zdroj | Denon

Stereozosilňovač PMA-800NE má dva páry reproduktorových terminálov (prepínateľné A,B), do ktorých dokáže pumpovať výkon 85 W na kanál (do 4 ohmov), alebo 50 W na kanál (do 8 ohmov). V druhom prípade dosiahne frekvenčnú odozvu 20 Hz – 20 kHz pri harmonickom skreslení T.H.D. 0,07% a pomer signál/šum 105 dB.

Vďaka zdokonalenému jednoobvodovému výkonovému zosilňovaču Denon Advanced High Current (AHC) poskytuje výnimočnú kvalitu zvuku a vyvažuje vysoký výkon s výrazným hudobným detailom.

Pozrite si

Soundbar Denon DHT-S316: virtuálny multikanálový zvuk a Bluetooth

Aby sa eliminovalo rušenie a zachovala sa vysoká kvalita zvuku, má hlavný napájací transformátor zosilňovača samostatné vinutia pre audio a riadiace obvody.

Zdroj | Denon

Riešenie odolné voči vibráciám znižuje nepriaznivé zvukové efekty od ťažkých komponentov v zosilňovači. Napájací transformátor, ktorý je najväčším zdrojom vibrácií, je vybavený 1,6 mm oceľovou doskou. Direct Mechanical Ground Construction potláča vibrácie vytvorené transformátorom, aj externé vibrácie smerom k transformátoru a ich prenos na šasi.

Zdroj | Denon

Integrovaný mikroprocesor je vybavený funkciou Stop Mode. Táto funkcia automaticky zastaví všetky operácie mikroprocesora, ak nie sú potrebné na prehrávanie. Zastavením oscilácie hodín mikroprocesora počas týchto posluchových momentov je zvukový signál chránený pred vonkajším šumom a zvyšuje sa kvalitu zvuku.

Analógové, aj digitálne zdroje

Denon PMA-800NE disponuje širokým výberom analógových, aj digitálnych vstupov, takže dokáže ovládnuť aj dobre vybavenú audio zostavu. K dispozícii je 5 analógových RCA vstupov, vrátane vstupu pre pripojenie gramofónu. Ten je spriahnutý s gramo ekvalizérom pre MM aj MC prenosky.

Zdroj | Denon

Zvuk s vysokým rozlíšením zaisťujú štyri digitálne vstupy – tri optické a jeden koaxiálny – a integrovaný D/A prevodník s čipom PCM5141 pre vzorkovanie súborov s rozlíšením do 192kHz / 24bit.

Pri počúvaní gramofónu, alebo iných analógových zdrojov môže byť digitálna sekcia vypnutá, aby sa minimalizovalo rušenie. Analógový režim potom umožňuje, aby PMA-800NE fungoval ako čisto analógový zosilňovač, ktorý počas počúvania analógového zdroja zablokuje koaxiálne a optické digitálne vstupy.

Pozrite si

AV prijímače Denon AVR-X550BT / AVR-X250BT naštartujú vaše domáce kino

Odstaví sa tým prevádzka digitálnych vstupných obvodov a eliminuje sa vysokofrekvenčné pôsobenie na analógovú sekciu. Posluch vynilových platní a iných analógových zdrojov tým získa vynikajúcu jasnosť a detail.

Denon PMA-800NE patrí medzi Hi-Fi novinky na našom trhu a mohol by byť zaujímavým tipom aj na vianočný darček. V ponuke distribútora značky Denon, aj v ďalších Hi-Fi predajniach ho aktuálne nájdete za odporúčanú cenu 459 € v čiernom, alebo v striebornom prevedení.

Zdroj