Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Denon HEOS AVR - revolučný AV prijímač aj pre náročných

Denon HEOS AVR - revolučný AV prijímač aj pre náročných
Zdroj | Denon
Juraj Procházka
Denon HEOS AVR - revolučný AV prijímač aj pre náročných
Zdroj | Denon
Zdroj | Denon
92 %
V marci Denon ohlásil rozšírenie svojej rodiny HEOS o nový AV prijímač, čím vyvolal mnoho dohadov o parametroch novinky. Výrobca sa preslávil AVR, ktoré sú často zamerané na audiofilský segment, takže málokto pochyboval, že HEOS AVR prinesie špičkový zvuk. A čakali sme aj prekvapenia, o ktoré nakoniec nie je núdza.

Výhody

  • dizajn a spracovanie
  • podpora HD audia a Ultra HD videa
  • ovládanie bezdrôtových reproduktorov

Nevýhody

  • potešil by USB vstup na prednom paneli
  • vyššia cena

HEOS AVR sa svojou sparťanskou výbavou hardvérových ovládačov skutočne vymyká našim predstavám ako má dobrý AVR vyzerať. Na prednom paneli nenájdete okrem robustného otočného ovládača hlasitosti žiadne tlačidlá, gombíky a dokonca ani displej. Všetky konektory vstupov, výstupov ako aj svorky reproduktorov sú umiestnené na zadnej strane.

Zdroj | Denon

Šedý hliníkový exteriér prijímača by vďaka strohej jednoduchosti mohol evokovať dojem, že máte pred sebou jednoduchý prístroj s obmedzeným množstvom funkcií. Lenže je to inak. V dodávke sa síce nachádza aj jednoduchý diaľkový ovládač umožňujúci riadiť prehrávanie skladieb a vybrať si zo 6 nastavených predvolieb, ale tak ako všetky zariadenia HEOS, aj AVR má ovládanie postavené na aplikácii HEOS App.

Tá je k dispozícii pre Android, aj iOS a umožňuje ovládať všetky funkcie prijímača. Začať môžete jednoduchým sprievodcom nastavením a rýchlo nakonfigurovať zostavy reproduktorov, priradiť zdroje signálu a nastaviť parametre siete a dátových úložísk, z ktorých chcete prehrávať hudbu.

Pozrite si

Denon – viac ako 100 rokov v prvej línii

Výkon a konektivita

HEOS AVR dokáže nastaviť konfigurácie 2.0, 2.1, 3.1, alebo 5.1-kanálového zvuku pre optimálny posluch a takisto začlenenie do multiroom systému s inými reproduktormi HEOS. Pre tú istú miestnosť si môžete pomenovať a nastaviť aj viacero konfigurácií kanálov pre rôzne preferencie – napríklad 2.1, alebo 2.0 stereo pre posluch hudby a 5.1 pre priestorový zvuk z filmov – a uložiť ich do predvolieb.

Zdroj | Denon

Samozrejmosťou je sieťové streamovanie hudby zo služieb ako Spotify, Tidal, Deezer, Napster, SoundCloud a internetových rádií. HEOS AVR je vybavený päťkanálovým zosilňovačom triedy D s výkonom 5x 100 W (do 4 ohmov) schopným rozozvučať vaše obľúbené káblové reproduktory. Vie však fungovať aj s bezdrôtovými reproduktormi, alebo kombinovať napríklad tri káblové reproduktory vpredu a dva bezdrôtové vzadu.

Pozrite si

Denon HEOS – japonský pohľad na bezdrôtový streaming

Zdroj | Denon

Vďaka 4 vstupom najnovšieho štandardu HDMI 2.0a/HDCP 2.2 pripojíte všetky obľúbené zdroje signálu užijete si video aj v 4K UltraHD rozlíšení. HDMI ARC výstup zas umožní pripojiť TV, alebo projektor jediným káblom. Do siete začleníte prijímač cez kábel Ethernet, ale preferovanou možnosťou bude zrejme Wi-Fi konektivita (802.11 ac).

Zdroj | Denon

K dispozícii je aj Bluetooth, ale pre audio s vysokým rozlíšením si vyberiete sieťové pripojenie, alebo USB pamäťové médium. AVR podporuje všetky bežné hudobné formáty ako MP3, WMA, AAC, aj HD audio DSD (2.4, 5.6 MHz), FLAC, WAV a ALAC (192/24) a taktiež Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio pre pôsobivú skúsenosť z viackanálového zvuku.

Denon HEOS AVR nie je jedinou novinkou v AV prijímačoch, ale svojimi funkciami bezdrôtového sieťovania je výnimočný. Ak už máte kvalitnú stereo zostavu a chcete riešiť jej začlenenie do domáceho kina, HEOS AVR za 999 € je skvelou príležitosťou. Od našej redakcie získal ocenenie TIP REDAKCIE.