Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Denon AH-GC30 sú vlajkovou loďou medzi slúchadlami

Denon AH-GC30 sú vlajkovou loďou medzi slúchadlami
Zdroj | Denon
Juraj Procházka
Denon AH-GC30 sú vlajkovou loďou medzi slúchadlami
Zdroj | Denon
Zdroj | Denon

Legendárna japonská značka s vyše storočnou tradíciou prichádza s trojicou zaujímavých slúchadiel do obývačky, aj na cesty. Bližšie sme sa pozreli na slúchadlá AH-GC30, ktoré by sa dali považovať za vlajkovú loď trojice.

Zdroj | Denon

Dizajn slúchadiel cez uši zahŕňa prvky ako závesy z tlakovo liateho hliníka a povrchovú úpravu s matným lakovaním. Dvojosový sklápací mechanizmus umožní slúchadlá kompaktne uložiť v dodávanom puzdre. Slúchadlá budú na výber v bielej a čiernej farebnej verzii. Slúchadlá používajú meniče FreeEdge s priemerom 40 mm, ktoré dodajú frekvenčnú odozvu 5 Hz až 50 kHz pri citlivosti 98 dB/mW.

Pozrite si

Denon HEOS AVR – revolučný AV prijímač aj pre náročných

Zdroj | Denon

K zdroju hudby ich môžete pripojiť aj káblom – dodávaný je 1,3 m kábel s diaľkovým ovládaním prehrávača a mikrofónom pre telefonovanie a bežný 1,2 m audiokábel s 3,5 mm jackom. Na cestách však oceníte Bluetooth. AH-GC30 poskytujú zvuk v CD kvalite 48 kHz/24 bitov aj pri bezdrôtovom posluchu vďaka AAC a HD aptX. Pri káblovom pripojení zvládnu dokonca Hi-res audio.

Zdroj | Denon

Keďže slúchadlá sa dajú spárovať s dvoma zariadeniami súčasne, v priebehu počúvania z Bluetooth prehrávača môžete uskutočňovať telefonické hovory bez straty spojenia. Môžete ich tiež pohodlne ovládať zo smartfónu pomocou Denon Audio App.

Pozrite si

Denon PMA-800NE: integrovaný zosilňovač s D/A prevodníkom za „babku“

Zdroj | Denon

Model AH-GC30 poteší okrem bezdrôtovej konektivity aj aktívnym potlačením hluku. Systém novej generácie od Denonu využíva dvojicu mikrofónov na každom uchu. Ponúka tri režimy na potlačenie šumu – pre leteckú dopravu, dochádzanie do práce a kanceláriu. Počúvajte hudbu, telefonujte, pozerajte filmy a sústreďte sa na svoju prácu bez ruchov okolia.

Zdroj | Denon

V niektorých situáciách však nie je žiaduce byť úplne odrezaný od vonkajšieho prostredia. Monitor okolia zaistí, aby ste nezmeškali hlásenie na letisku, alebo rozhovor. Zvuky z vonkajšieho prostredia sprostredkuje vstavaný mikrofón.

Zdroj | Denon

Pohodlný a kvalitný posluch aj na dlhé cesty

Náušníky využívajú osvedčenú technológiu pamäťovej peny, podobne ako high-end modely, napríklad Denon AH-D9200. Dosahujú tak dokonalý kontakt s uchom a vzduchotesnosť bez nepríjemného tlaku na uši. Aj pri nosení okuliarov sa pamäťová pena prispôsobí rámu a zmierňuje tlaky na rám.

Pozrite si

Soundbar Denon DHT-S316: virtuálny multikanálový zvuk a Bluetooth

Zdroj | Denon

Povrch ušnej vložky je vyrobený zo špeciálnej umelej kože. Je príjemná na dotyk a má zhruba dvojnásobnú trvanlivosť oproti bežnej umelej koži. Závesná časť z tlakovo liateho hliníka sa dá jednoducho upraviť na optimálnu veľkosť pre pohodlné nosenie.

Zdroj | Denon

Pri bezdrôtovom posluchu a zapnutej funkcii potlačenia šumu dokážu slúchadlá na jedno nabitie Li-ion batérie potiahnuť 20 hodín fungovania. Cez dodávaný USB kábel trvá plné nabitie len 2 hodiny a za 15 minút sa batéria nabije na 6,5 hodiny prehrávania či telefonovania. Slúchadlá Denon AH-GC30 prichádzajú na trh v týchto dňoch.

Zdroj