Reklama

Dell XPS 15z: keď tenší znamená lepší

Drahomír Piok

Americký známy výrobca elektroniky, spoločnosť Dell, si pripisuje na svoje konto jedno nové prvenstvo. Ich najnovší model 15,6“ notebooku má rekordne malú hrúbku. Podľa spoločnosti Dell má byť hrúbka nového Dell XPS 15z iba 0,97“, čo je po prepočítaní len 2,46 cm. Ak máte teraz namysli to, že za svoju hrúbku zaplatil daň v podobe slabej hardvérovej výbavy, tak sa mýlite.

Dell XPS 15z

Hneď prvé čo som si na tomto notebooku všimol je neskutočná podoba s MacBookmi od Applu a myslím si, že  nie som sám. Určite je pre dizajnérov čoraz ťažšie priniesť nový originálny dizajn, no takéto skopírovanie je viac charakteristické pre výrobky od čínskych firiem. Každopádne závisí na každom zvlášť, či to pokladá za výhodu alebo nevýhodu mať notebook, ktorý vyzerá takmer na vlas rovnako ako MacBook. Konštrukcia sa skladá z hliníka a zliatiny horčíka a aj v podaní od Dellu by mala byť jej kvalita špičková. Použitý LCD displej má lesklý povrch a na výber budeme mať z verzie s „HD“ (1 366 x 768 b.) alebo FullHD rozlíšením (1 920  x 1 080 b.). Pod ním je klávesnica bez numerického bloku, dvojica stereo reproduktorov a rozmerný touchpad s dvojicou tlačidiel. Ďalším mínusov pre budúcich majiteľov môže byť aj nemožnosť vybaviť tento model Blu-ray mechanikou. Výrobca dodáva verziu iba s DVD. Aj napriek tomu je hardvérová výbava v najvyššej verzii vhodná aj pre náročných používateľov.

Dell XPS 15z

Na výber dostaneme z procesorov značky Intel druhej generácie Core i5 a i7. Grafická karta od Nvidie GeForce GT 525M podporuje technológiu Optimus a môže disponovať 1 GB alebo 2 GB videopamäte. Pre hráčov je pripravená na 3D hranie s Nvidia 3DTV Play. Operačná pamäť RAM má v najvyššej konfigurácii hodnotu 8 GB DDR3 s frekvenciou 1333 MHz. Pevný disk v tomto prípade nepresiahne kapacitu 1 TB, bude nám musieť postačiť 750 GB. O konektivitu so svetom internetu sa postará Wi-Fi 802.11 a/g/n/ alebo starý dobrý Ethernet. Ďalej na tele nájdeme Bluetooth 3.0, 1,3 Mpx webkameru, kombináciu USB/eSATA, HDMI 1.4, Display Port, Intel Wireless Display, čítačku pamäťových kariet a aj nový USB 3.0, ktorý je dokonca až dvoch kusoch. Na jedno plné nabitie osemčlánkovej batérie by mal notebook vydržať do 8 hodín, no u najvýkonnejšej zostavy to bude zaiste menej. Ako operačný systém bude predinštalovaný Windows 7, a to vo verzii Home Premium. Dell XPS 15z sa už vo svete predáva za cenu 999 USD (699 €)  pri minimálnej konfigurácii. Notebook ako celok pôsobí veľmi sympatickým dojmom, škoda je len okopírovaného dizajnu.

 

Dell XPS 15z

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.