Reklama

Dell XPS 14z: tenký rámik a hrubý výkon

Dominik Fúsek

Nedávno predstavený Dell XPS 15z dostal menšieho spolubojovníka. Zmenila sa však prakticky len uhlopriečka displeja – zameranie na nízke rozmery a vysoký výkon zostali zachované.

Dell XPS 14z

Nejde síce o žiadny ultrabook, i tak sa ale nový Dell XPS 14z môže pochváliť luxusným vzhľadom a malým telom. Jeho hrúbka dosahuje iba 22,8 mm, no zaujímavejší je displej. Ide totiž o Shuriken panel od LG, ktorý je možné osadiť do podstatne menšieho rámu. A presne to Dell urobil. 14“ uhlopriečka sa teda zmenšila do tela, aké používajú obyčajne 13,3“ notebooky. Panel má rozlíšenie 1 366 x 768 bodov.

Dell XPS 14z

Bolo by však chybou myslieť si, že malými rozmermi trpí výkon. Novinka bude primárne vybavovaná výkonnými dvojjadrovými procesormi Intel Core i5-2430M (2,4 – 3 GHz) a Core i7-2640 (2,8 – 3,5 GHz) postavenými na platforme Sandy Bridge. Tie budú dáta čerpať zo 4 GB RAM pamäte a vďaka 1 GB grafickej karte Nvidia (neznámy čip) si zahráte aj nejaké tie hry. Ušetriť čo najviac energie sa bude snažiť technológia Nvidia Optimus, hoci pri takomto vysokom výkone žiadne zázraky čakať nemožno. Výber úložiska zahŕňa konvenčný hardisk, ako aj modernejšie SSD jednotky. Z hardvérovej výbavy je nadštandardom aj prítomnosť rýchlych USB 3.0 portov a vzhľadom na rozmery aj optická mechanika. Ako prví sa novinky dočkajú obyvatelia Číny, neskôr by mal nasledovať zvyšok sveta. Štartovacia cena sa pohybuje okolo 900 €.

Zdroj a foto: geeky-gadgets.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.