Reklama

Dell XPS 12 je prvým 2-in-1 so 4K displejom

Zdroj | Dell
Marek Šimunek
Zdroj | Dell
Zdroj | Dell

Vyzerá to skutočne tak, že Surface Pro 4 bude mať poriadnu konkurenciu. Okrem HP, ktoré predstavilo svoju novinku Spectre X2 si to proti novinke od Microsoftu namieril aj Dell svojim novým modelom XPS 12. Novinka sa podobne ako predchádzajúci model drží konceptu 2-in-1, takže časť ss displejom môžete odobrať a XPS 12 tak používať ako bežný tablet s Windows 10.

Zdroj | Dell

Samotná časť s displejom váži 790 gramov. To aký displej si vyberiete je podobne ako pri ostatných modeloch série XPS len na vás. K dispozícii budete mať Full HD displej, ktorý je sám o sebe dostatočný pri tejto uhlopriečke. Ak však chcete ísť ešte ďalej, môžete si svoj XPS 12 vybaviť kľudne aj 4K displejom (3 840 x 2 160 px).

Zdroj | Dell

Za základnú cenu 999 USD dostanete priamo v balení aj podsvietenú klávesnicu, ktorú môžete k časti s tabletom jednoducho pripojiť pomocou magnetov a získate tak takmer plnohodnotný notebook. Škoda, že časť s displejom nie je možné vložiť do doku s klávesnicou opačne, aby ste získali stojan pre displej. Pri použití klávesnice hmotnosť XPS 12 narastie o ďalších 500 gramov.

Zdroj | Dell

Dell XPS 12 bude vybavený dvojicou Thunderbolt 3 portov, ktoré umožnia pripojenie dvojice externých displejov. Samozrejme tieto porty fungujú aj ako USB-C, pričom priamo v balení nájdete aj adaptér z USB-C na USB-A. Podľa spoločnosti Dell by mal XPS 12 na integrovanú 30 Wh batériu vydržať desať hodín používania.

Zdroj | Dell

O pohon zariadenia sa budú starať procesory Intel Core M, pričom základný model bude vybavený procesorom Core M5, 8 GB operačnej pamäte a 128 GB úložiskom. Práve tento model sa začne v novembri predávať za 999 USD. Okrem neho však v ponuke nebude chýbať ani model vybavený 4K displejom a 256 GB úložiskom. Jeho cena však bude 1 299 USD.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.