Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Dell Venue Pro: Úžasný slajder s Windows Phone 7

Dell Venue Pro: Úžasný slajder s Windows Phone 7
Drahomír Piok
Dell Venue Pro: Úžasný slajder s Windows Phone 7

 

Dell, spoločnosť zaoberajúca sa hlavne IT technikou sa pomaly ale iste začína púšťať a presadzovať v segmente mobilných telefónov. Po veľmi zaujímavom tableto-telefóne Dell Streak prichádza opäť s niečím netradičným, čo okamžite upúta váš pohľad. Telefón je osadený novým Windows Phone 7 a osloviť má hlavne biznis zákazníkov.

Dell Venue Pro

Ak sa pozriete na Dell Venue Pro dojde vám, že to nebude žiaden drobček. Dizajn má oblé tvary príjemné na dotyk s nekĺzavými plochami, je obalený v tmavej čiernej farbe ale to najlepšie ukrýva na spodnej hrane. Je to vysúvacia a pogumovaná QWERTY klávesnica! Písanie na nej môže byť trošku nemotorné vzhľadom na ťažisko telefónu ale je to sila zvyku. Mechanizmus vysúvania je pevný s kvalitnou konštrukciou. Má úžasnú AMOLED obrazovku, ktorej čitateľnosť je skvelá a zobrazované farby sú veľmi živé. Veľký 4,1“ displej s WVGA rozlíšením (800 x 480) chráni proti poškriabaniu veľmi odolné sklo Gorila Glass. Displej je samozrejme dotykový, kapacitný, podporuje multitouch a má skvelú odozvu. Tri tlačidlá pod obrazovkou sú taktiež dotykové. Prvé slúži na návrat späť, druhé pre vyvolanie menu a tretie so symbolom lupy je samozrejme vyhľadávanie.

Dell Venue Pro

Je to kus hardvéru

Na vrchu nájdeme už štandardne 3,5 mm audio konektor pre slúchadlá. MicroUSB port pre prenos súborov slúži aj na nabíjanie a ten je zasa umiestený na spodnej hrane. Fotoaparát dostal rozlíšenie 5Mpx s LED bleskom a 720p HD videom. Množstvo podobnejších informácií o hardvéri Venue Pro ešte nie je známych no predná kamera pre video hovory naznačuje podporu 3g sietí. Osadený procesor je už tradične 1 GHz Qualcomm Snapdragon QSD 8250 s 512 DDR RAM, pod ktorou beží Windows Phone 7 plynulo bez akéhokoľvek zasekávania či spomalenia. Interná pamäť má dostatočných 8 GB alebo 16 GB bez možnosti rozšírenia pamäťovými kartami. Ako som spomínal nejde o žiadneho trpaslíka a jeho rozmery sú 121,6 x 64,4 x 14,9 mm a váha úctyhodných 191 g. Model od Dellu vyzerá atraktívne a Windows Phone 7 prináša konečne niečo nové v segmente operačných systémov, sám som zvedavý ako zamieša kartami na trhu mobilných technológií. Dostupnosť na našom trhu ani cenu spoločnosť neoznámila.