Reklama

Dell Studio XPS 9100: Dell vynovuje rad Studio XPS!

Erik Birčák

Mnoho z nás má rado výkonné stolné počítače použiteľné na prácu z multimédiami alebo jednoducho len na hranie a „zabíjanie“ voľného času. Tí z nás, ktorí na to majú a nechce sa im zaoberať sa montážou, môžu radostne siahnuť po niektorom z profesionálne zostavených modelov. Spoločnosť Dell má pre takých zákazníkov svoj rad Studio XPS, ktorý práve v týchto dňoch zrovnáva krok s dobou.

Dell Studio XPS 9100

Šesť-jadrové procesory od AMD sa už v modeli Studio XPS 9100 vyskytujú zopár týždňov no najvýkonnejší šesťjadrový žrebec zo stajne Intel-u prichádza až teraz. Hovorím tu samozrejme o procesore Intel Core i7 980X pracujúcom na frekvencii 3.33GHz. Vďaka konfigurátoru na stránke spoločnosti Dell sa tak môže usídliť aj vo vami vybranej zostave, rozhodne to však neostane iba pri ňom keďže možností na konfiguráciu je ako obvykle nespočetne mnoho. Za zmienku stojí možnosť inštalácie 24GB DDR3 RAM či najsilnejšej grafickej karty súčasnosti AMD Radeon 5970. Základná konfigurácia začína niekde pri 750 EUR no cena môže byť aj viac než štvornásobná.

Dell Studio XPS 9100

Studio XPS 9100 tak môže navonok vyzerať rovnako ako predtým, no zvnútra bude už navždy poznačené možnosťou inštalácie Core i7-980X.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.