Reklama

Dell Streak: mini Android tablet je realitou!

Marek Šimunek

Informácie o tom, že spoločnosť Dell pripravuje nový model ultraprenosného tablet PC označovaného ako Dell Mini 5 s operačným systémom Android sa internetovým svetom šírili už dlhú dobu. Všetky dohady však môžete hodiť za hlavu, nakoľko Dell včera predstavil svoj mini tablet s Androidom pod menom Dell Streak.

Dell Streak

Dell Streak nie je žiadny drobček. Jeho telu dominuje rozmerný kapacitný displej s uhlopriečkou 5“ a rozlíšením 800 x 480 bodov. Rýchlu odozvu a dostatok výkonu tomuto červeno-čiernemu krásavcovi zabezpečí procesor Snapdragon s taktom 1 GHz. Integrovaná pamäť bude mať kapacitu 2 GB, ktorú bude možné pomocou microSDHC kariet rozšíriť až do veľkosti 32 GB. Operačným systémom je zatiaľ „iba“ Android 1.6, ale v priebehu tohto roku bude dostupná aktualizácia na najnovšiu verziu 2.2. Užívateľské rozhranie je upravené priamo spoločnosťou Dell a obsahuje integráciu sociálnych sietí ako Twitter a Facebook. Aj napriek podpore rýchlych mobilných sietí a možnosti telefonovania sa Dell v prípade Streak-u vyhýba označeniu smartfón ale Streak nazýva ultraprenosným tablet počítačom. Pre multimediálnych nadšencov bude k dispozícií 5 Mpx integrovaný fotoaparát v spojení s prednou VGA kamerou pre videohovory.

Dell Streak

Dell Streak by sa mal na európsky trh dostať v priebehu tohto leta za zatiaľ neznámu cenu. Zaujímavé na tom je to, že do USA sa dostane až koncom tohto roka. Mobilný operátor Telefonica O2 v Anglicku už oznámil začiatok jeho predaja na 4.6.2010. To, či sa však toto zaujímavé zariadenie, zapadajúce presne tam, kde si miesto postupne nachádza Apple iPad, dostane aj na náš trh, zatiaľ nie je známe. Rrovnako nie je známa ani jeho cena.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.