Reklama

Dell Streak 10 Pro: konečne „vypustený“ do sveta!

Drahomír Piok

Očakávaný tablet Streak 10 Pro od spoločnosti Dell dorazil na pulty obchodov. Ako výrobca už predom oznamoval prvý trh nebude domáci, v USA ,ale v Číne. Nasledujúce mesiace sa bude postupne objavovať aj v ďalších krajinách. Dell Streak 10 Pro, je vybavený najnovším procesorom od Nvidie, používa známy Android pre tablety a má veľmi dobrú výdrž batérie.

Dell Streak 10 Pro

Dell Streak mini „narástol“

Ak si spomínate na minuloročný šialený a zrealizovaný tableto-telefónny nápad Dell Streak, tak tu je jeden z pokračovateľov. „Iba“ 5“ smartfón bol pre Dell odrazovým mostíkom pre ďalšie 7“ a 10“ zariadenia. Najväčší, Dell Streak 10 Pro sa dočkal v piatok oficiálneho predstavenia pre čínsky trh. Do predaja sa dostane už čoskoro za veľmi sympatickú cenu, približne 325 €. Čo všetko za to dostanete? Hliníkové telo s plastovými prvkami a pogumovaným rámom, ktorý má zabrániť vyšmyknutiu a nepríjemným pádom. Telo je hrubé 12 mm a jeho hmotnosť činí približne 700 gramov. Nie sú to najmenšie hodnoty, no jeho cena to ospravedlňuje. Použitý operačný systém je vylepšený Android Honeycomb vo verzii 3.1. LCD displej má 10“ uhlopriečku s rozlíšením1 280 x 600 bodov. Nad ním sa nachádza 2 Mpx webkamera pre videohovory, a na zadnej strane nájdeme 5 Mpx primárna kamera s LED diódou. Video dokáže tablet nahrávať vo FullHD, no pravdepodobne iba s mono zvukom.

Dell Streak 10 Pro

Výborná výdrž batérie?

Technické špecifikácie hardvéru sú veľmi obdobné s ostatnými Android tabletami. Použitý procesor je opäť od Nvidie, konkrétne ide o dvojjadrový, výborný model Tegra 2. Grafické orgie na Tegra Zone sú už teda prístupné ďalšej značke. Dell zvolil do svojho prístroja 1 GB DDR2 RAM a vnútornú flash pamäť s objemom 16 GB alebo 32 GB. Rozšíriť úložný priestor bude možné pomocou microSDHC kariet. Bezdrôtové technológie Wi-Fi, GPS alebo Bluetooth sú samozrejmosťou, no za Dell Streak s dátovým 3G modemom si budete musieť priplatiť. Nádielka konektorov prišla o HDMI, no onedlho Dell uvoľni kompatibilné príslušenstvo pre tento výstup. Po okrajoch tak nájdete micro USB, 3,5 mm audio výstup a 40 pinový dock pre nabíjanie. Tablet vraj vydrží bez napájania až 12 hodín nepretržitého používania, no či to bude tak aj v skutočnosti ukážu prvé testy.

Dell Streak 10 Pro

Foto: Dell

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.