Reklama

Dell predstavuje nový konvertibil pripravený na dobu post-pandemickú

Zdroj | Dell
Stanislav Vinc
Zdroj | Dell
Zdroj | Dell

Dell sa pripravuje na dobu, kedy už budeme môcť pracovať naozaj odkiaľkoľvek a tak do sveta púšťa nový Latitude 7320 Detachable – kompaktný tablet a pracovný notebook v jednom, ktorý konkuruje počítačom Microsoft Surface.

Dell nie je v oblasti konvertibilných počítačov novým hráčom, novým modelom z rodiny Latitude do nej ale priniesol štýlový dizajn a hardvér, ktorý si zaslúži svoju pozornosť. Dell Latitude 7320 Detachable zláka už na prvý pohľad novou 13,3“ Full HD obrazovkou, ktorá pokrýva až 84 % hornej časti zariadenia.

Displej ponúkne aj funkciu ComfortView Plus pre ochranu zraku pred modrým svetlom a jas 500 nitov, vďaka čomu by mal byť na prácu použiteľný aj v exteriéri. Tam sa pod jeho odolnosť podpíše vojenská certifikácia MIL-STD, ktorá zaručuje jeho odolnosť voči extrémnym teplotám, vlhkosti či pádom.

Zdroj | Dell

Samotný dotykový displej chráni odolné sklo Corning Gorilla Glass 6 DX. Displej je pripravený na spoluprácu s pribaleným aktívnym perom, ktoré má svoje miesto na bezdrôtové nabíjanie v priestore medzi displejom a klávesnicou. Doplna sa údajne dokáže nabiť už v priebehu 30 sekúnd. Samotný počítač sa z nuly na 80 % dostane v priebehu jednej hodiny.

Zdroj | Dell

Nad displejom má nový Dell umiestnenú 5 Mpx infračervenú kameru prepojenú s funkciou ExpressSign-in, vďaka čomu počítač dokáže rozpoznať vašu prítomnosť a automaticky vás prihlasovať a odhlasovať zo systému pomocou Windows Hello.

Pozrite si

Číňania majú elektromobil s bezdrôtovým nabíjaním a dojazdom 1 000 km

Na tele počítača ale nechýba ani snímač odtlačkov prstov a zadná kamera s Full HD/8 Mpx rozlíšením. O čistý zvuk pri videohovoroch sa následne postará dvojica mikrofónov s aktívnym potláčaním okolitého hluku.

Zdroj | Dell

Spomínané rýchle nabíjanie sa bude novému Dell Latitude 7320 Detachable hodiť. Pripravený je totiž najmä na prácu mimo kancelárie, kde ho popri bezdrôtovej technológii Wi-Fi 6 podrží na sieti aj 4G LTE modem prepojený s virtuálnou kartou eSIM. Počítač napokon poháňa 11. generácia procesorov Intel Core až do modelu Core i7 s maximálne 32 GB LPDDR4 SDRAM.

Na vybraných trhoch je už nový Dell Latitude 7320 Detachable v predaji, na americkom trhu začína na cene 1 549 dolárov. V najnižšej konfigurácii však ponúkne prekvapivo slabú výbavu – najnižší procesor Intel Core i3 a iba 4 GB RAM. Variant s procesorom Core i5 a 8 GB RAM vychádza na 1 799 dolárov a deklarovaná maximálna konfigurácia až na 2 159 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.