Reklama

Dell Precision M6500 s 32GB RAM

Erik Birčák

Spoločnosť Dell predstavuje prvý notebook na svete, u ktorého si môžete užívať plných 32GB RAM operačnej pamäte. Už nikdy sa vám počítač nespomalí, len vaša peňaženka dostane do tela.

DELL Precision M6500

Dávno sú za nami časy, kedy sme museli zatvárať pomaly aj aplikácie na pozadí, aby nám ostalo trocha voľnej operačnej pamäte. Po výraznom zlacnení pamäťových modulov v posledných rokoch má už dnes skoro každý počítač či notebook aspoň 2GB, keď nie rovno optimálnych 4GB RAM. Existujú však aj takí, ktorým spomínané množstvá nie sú stále dosť.

 

Len pre profesionálov?

Pri úprave fotografií, práci z 3D návrhmi a modelmi, alebo pri spúštaní virtuálnych počítačov potrebuje užívateľ mnohokrát viac než iba 4 alebo 8GB RAM. Spoločnosť Dell ukazuje, že mať veľa pamäte už nie je iba výsada stolových počítačov a vylepšila svoju radu Dell Precision M6500 o možnosť inštalácie 32GB RAM. M6500-ka je i bez tohoto lákadla jednou z najlepšie vybavených 17“ pracovných staníc na trhu, a to hlavne vďaka Intel Core i7 procesoru, grafickej karte Nvidia Quadro FX 3800M či možnosti osadenia až 3 pevných diskov alebo prítomnosti USB 3.0 portov.

DELL Precision M6500

Podľa Dellu je model M6500 určený hlavne pre náročnú biznis klientelu, čo je podčiarknuté aj relatívne vysokou cenou, ktorá sa pri najdrahších konfiguráciách môže vyšplhať aj nad 7 000 EUR. V prípade že disponujete spomínanou sumou a potrebujete výkonnú mobilnú pracovnú stanicu, nie je nič ľahšie ako si ju nakonfigurovať priamo na stránke výrobcu.

Zdroje : Geek.com, Geeky Gadgets

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.