Dell Latitude 9510 – podpora 5G sietí a až 30-hodinová výdrž batérie

ZDROJ | Dell

Spoločnosť Dell rozšírila portfólio pracovných notebookov Latitude o novú sériu 9000, ktorú otvára model Dell Latitude 9510. Ten ponúkne používateľom na cestách obdivuhodnú výdrž batérie, ale aj podporu sietí 5G.

Dell Latitude 9510 má byť podľa slov výrobcu najmenší a najľahší pracovný notebook s uhlopriečkou 15“ na trhu. V tele s hmotnosťou 1,45 kilogramu ukrýva v prvom rade 10. generáciu procesorov Intel Core i7 s podporou vPro. Hardvér chladia karbónové ventilátory a duálny systém tepelných rúrok.

Súčasťou hardvéru je aj Intel Wi-Fi 6 (Gig+) modem, ktorý vo vybraných variantoch dostupných neskôr doplní 5G modem pre rýchle internetové pripojenie aj na cestách. K dispozícii však budú aj varianty s 4G LTE modemom.

ZDROJ | Dell

Hlavným ťahákom nového modelu je však samozrejme výdrž batérie, ktorá má za určitých podmienok dosiahnuť až 30 hodín. Toto číslo konkrétne dosiahla spoločnosť Dell v benchmarku Mobile Mark 2014 pri variante s procesorom Intel Core i5-10210U, 16 GB RAM, Full HD displeji bez podpory dotyku a 88-Wh batérii.

ZDROJ | Dell

Ak by aj v praxi nový model dosahoval iba zlomok z tejto papierovej výdrže, stále by išlo o veľmi slušný údaj, vďaka ktorému by sa väčšina jeho používateľov zaobišla na cestách aj bez nabíjačky. Dell Latitude 9510 navyše podporuje aj rýchle nabíjanie, ktoré dosiahne 35 % nabitia už za 20 minút.

Pozrite siBosch avizuje prielom v autonómnych autách s novým lidarom

Novinka má byť na väčšine trhoch v predaji od 26. marca s počiatočnou cenou 1 799 dolárov. Informácie o cene a dostupnosti na našom trhu však zatiaľ nemáme. To sa však môže zmeniť v priebehu budúceho týždňa, kedy bude spoločnosť Dell svoje novinky bližšie prezentovať na výstave CES 2020.

ZdrojDell

Komentáre k článku