Reklama

Deal roka! 8K Ultra HD telka s 75" Mini LED displejom za menej ako polovicu!

Zdroj | LG
Števo Porubský
Zdroj | LG
Zdroj | LG

V sérii TECH DEALS máme radi, keď sa môžeme s vami podeliť o unikátne zľavy, ktoré majú zmysel. Jedným takým je aj ten dnešný, obrovská už 8K Ultra HD telka s Mini LED podsvietením a uhlopriečkou až 75″ je dnes dostupná za menej ako polovicu svojej pôvodnej ceny!

Tomu sa povie deal roka. Kým koncom roku 2021 stál tento kúsok takmer 4 200 €, dnes ho môžete mať za necelých 2 000 € aj s dopravou až k dverám. Len pozor, 75″ televízor je už fakt obor! Na šírku má tento kúsok takmer 1,7 m.

Zdroj | LG
Obsah pokračuje pod reklamou

To ale vôbec nevadí, ak máte radi filmy na plátne. Toto je totiž obor, ktorý také plátno dokáže nahradiť. Ide o televízor LG 75QNED96, teda druhý najvyšší model zo série QNED televízorov výrobcu. Top model je QNED99.

Displej je typu IPS, má 74,5″, teda 189,3 cm. Okrem toho ale ponúka aj 10-bitovú farebnú hĺbku bez dopočítavania a to najdôležitejšie, až 8K Ultra HD rozlíšenie, teda 7 680 x 4 320 px! Pri tak veľkom displeji je to 118 ppi. Pre zaujímavosť, 75″ 4K UHD TV má 59 ppi, teda polovicu. Zaujímavá je aj hrúbka TV, len 2,9 cm.

Unikátnosťou displeja je však aj jeho podsvietenie, na to využíva Mini LED. Nie je to síce technológia microLED, ale aj 30 000 miniatúrnych LED diód je určite lepšie ako niekoľko desiatok LED-iek pri bežnom Direct LED podsvietení. Tie LG združilo do 2 500 zón, ktoré lepšie sprostredkúvajú nielen čiernu, ale aj všetky ostatné farby.

O obraz sa stará procesor α9 8K štvrtej generácie s podporou umelej inteligencie a dopočítavania obrazu do 8K UHD rozlíšenia. Samozrejmosťou je aj AI ThinQ od LG. Samozrejmosťou displeja je podpora všetkých známych HDR štandardov, vrátane Dolby Vision (aj IQ), ale aj Dolby Atmos.

Na ten ale potrebuje zdroj, teda film či seriál a tiež adekvátnu audio sústavu či soundbar. Hoci samotný televízor ponúka 40 W (2x 10 W + 2x 10 W subwoofer) výkon audio sústavy, virtuálny priestorový zvuk vyčaruje len ťažko.

Zdroj | LG

Operačným systémom je najnovší webOS 6.0 s integrovanými Google Assistantom či Amazon Alexa. Samozrejmosťou je podpora Apple AirPlay či mnohých ďalších vychytávok či aplikácií, vrátane Netflixu, Amazon Prime Video, HBO Max, Disney+ atď.

Hráčov zas potešia vraj bohaté nastavenia obrazu, ale aj podpora VRR, ALLM a eARC. Samotný displej má iba 50 Hz frekvenciu. Filmových fanúšikov zas nesklame prítomnosť Filmmaker Mode. Všetky 4 HDMI porty sú štandardu 2.1, Wi-Fi ponúka verziu 6 a Bluetooth verziu 5.0. Samozrejmosťou je množstvo ďalších štandardných portov ako Ethernet, CI+, USB atď. Chýba len USB-C, čo je na model s 8K UHD displejom z roku 2021 celkom škoda.

Zdroj | LG

LG 75QNED96 je aktuálne možné kúpiť s cenou necelých 2 000 €, čo je o 52,4 % menej ako v čase jej uvedenia na trhu, koncom roka 2021. Vtedy stála necelých 4 200 €.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.