Reklama

dB Logic EP-100: slúchadlá, ktoré myslia na váš sluch

Drahomír Piok

Nové slúchadlá od spoločnosti dB Logic by mohli byť snom každej starostlivej mami pre svoje deti. Samozrejme, že sú vhodné pre všetky vekové kategórie, no na rozdiel od iných slúchadiel, tieto myslia aj na vaše zdravie. Presnejšie povedané používajú technológiu, ktorá šetrí sluch a pritom si to ani nevšimnete, takže vás to vôbec neobmedzuje.

dB Logic EP-100

Slúchadlá dB Logic EP-100 sa na prvý pohľad vôbec nelíšia od stovky iných. No na rozdiel od tradičných špuntov dokážu vďaka patentovanej technológií SPL2 uchrániť citlivý sluch svojich poslucháčov. Podľa nedávneho výskumu renomovaného časopisu v USA, jeden z piatich tínedžerov trpí aspoň minimálnou stratou sluchu, a to kvôli veľmi hlasnému počúvaniu hudby. K trvalému poškodeniu citlivých častí ucha stačí počúvať hudbu hlasnejšiu ako 85 dB po dobu dvoch hodín. Takto alarmujúce čísla sa pokúsia znížiť aj tieto slúchadlá. Technológia SPL2 znižuje pri dlhšom počúvaní hlasitosť v dB na bezpečnú úroveň, no pri zachovaní danej kvality a bez skreslenia. Zmena je vraj tak dômyselná, že používateľ by si toho nemal ani všimnúť. Ďalším plus je, že pri používaní SLP2 nie je potrebná žiadna batéria.

dB Logic EP-100

Ostatné parametre sú už celkom bežné ako pri iných modeloch. Slúchadlá nedisponujú aktívnym potláčaním ruchu, pasívne zníženie dokáže odfiltrovať 26 dB. Priemer použitých membrán je 9 mm a ich maximálny výkon je 40 mW. Frekvenčný rozsah má štandardné hodnoty, od 20 Hz až do 20 kHz. Dĺžka prívodného kábla je 1,2 m a na jeho zakončení nájdeme 3,5 mm pozlátený audio konektor. Do predaja sa dostalo šesť rôznych farieb, od modrej, cez červenú, zelenú, fialovú, sivú až po oranžovú. V predaji ich môžeme nájsť za cenu 30 USD alebo v prepočte za 20 €.

dB Logic EP-100

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.