Reklama

Ďalšie dvojča Samsungu Galaxy S II?

Drahomír Piok

Nedávno sme vás informovali o tom, že zo stránok švédskeho operátora 3 unikli fotografie a špecifikácie chystaného mobilného telefónu Samsung Galaxy Z. Malo sa tak stať nedopatrením. No tento raz sa znova objavili podobné informácie o telefóne Samsung Galaxy R. A v čom sa tieto novinky od seba líšia?

 samsung galaxy R

Len kópia?

Samsung Galaxy S II je súčasnou špičkou medzi smartfónmi, a tak z neho juhokórejský gigant odvodil model Samsung Galaxy Z. Na pretras sa tieto informácie dostali zhruba pred dvoma týždňami. Tento krát tu máme telefón Galaxy R. V čom sa teda odlišuje od Galaxy Z? Zatiaľ to vyzerá tak, že v absolútne ničom. Ponúkané zariadenie sa zdá byť presne to isté, čo pred pár dňami uvádzal severský operátor ako Galaxy Z. A to nie len svojím výzorom, ale aj hardvérovou výbavou. Istotou je, že Samsung týmito telefónmi robí zbytočný chaos v ich označeniach. Dúfam, že sa v hlavách Samsungu nezrodil nápad označovať telefóny podľa toho v ktorej krajine sa predávajú. Aby som neklamal, jediným rozdielom je ten, že Galaxy R má byť namiesto Švédska predávané vo Veľkej Británii.

 samsung galaxy R

Nič nové pod slnkom

Pre malé zopakovanie technických špecifikácií, aj tento telefón má 4,2“ Super Clear LCD obrazovku s rozlíšením 800 x 480 bodov. Procesor by mal byť podľa všetkého dvojjadrový, no presný typ nie je známy (pravdepodobne Tegra II). Operačná pamäť dosahuje 512 MB RAM a vnútorná pamäť 8 GB. Kamera fotografuje v rozlíšení 5 Mpx a natáča videá v 720p s 25 snímkami za sekundu. Skrátka vyzerá to tak, že medzi týmito dvoma verziami, „R“ a „Z“, nie je žiaden významný rozdiel. Oficiálne správy Samsungu možno v budúcnu toto tvrdenie vyvrátia. Dostupnosť v inej krajine ako vo Veľkej Británii potvrdená nebola. Cena za telefón známa nie je, no určite bude Galaxy R lacnejší ako Samsung Galaxy S II.

 samsung galaxy R

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.