Reklama

Ďalšia technológia ako zo Star Treku je realitou, vďaka ex-dizajnérovi Apple

Zdroj | TED
Zdroj | TED
Stanislav Vinc
Zdroj | TED
Zdroj | TED

Zoznam technológií, ktoré sa najprv objavili v sci-fi sérii Star Trek a neskôr sa z nich stali reálne produkty, sa má čoskoro rozšíriť aj to tzv. combadge.

Odznaky používané v seriáli najmä na komunikáciu, sa bývalému dizajnérovi spoločnosti Apple, podarilo pretvoriť do reality. Prvé zariadenie od spoločnosti Humane prekvapuje kompaktnosťou, ale aj funkciami.

Imran Chaudhri pracoval v spoločnosti Apple v rokoch 1995 až 2017 a počas tohto obdobia sa podpísal pod pôvodný dizajn používateľského rozhrania operačného systému iOS či Dashboard a widgety v operačnom systéme macOS. Podpísaný je však aj pod viacerými technologickými patentmi, vrátane dotykových obrazoviek.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | TED

Po odchode zo spoločnosti Apple si Chaudhri založil vlastnú spoločnosť Humane so svojou manželkou Bethany Bongiorno, ktorú spoznal pri vývoji iPadu. Po šiestich rokoch špekulácií a drobných únikov Chaudhri vo štvrtok predviedol prvý produkt svojej vlastnej firmy na červenom koberci známej konferencie TED.

Záznam z prednášky zatiaľ nie je dostupný online, no na prvých únikoch z nej možno vidieť, ako má Chaudhri na saku pripnuté malé zariadenie pripomínajúce práve spomínaný combadge zo Star Treku. Toto malé zariadenie mu na dlaň ruky premieta jednoduché používateľské prostredie, v prípade živého dema konkrétne informácie o volajúcom s možnosťou prijatia alebo odmietnutia hovoru.

https://youtu.be/r3V0sqSyXaY

Zariadenie je okrem laserového projektora vybavené aj kamerou, ktorá má slúžiť napr. aj na živý preklad textov pred používateľom. So zariadením je možné interagovať prostredníctvom hlasu a to jednoduchým poklepaním na odznak, ktorý sa následne rozsvieti nažlto.

Hardvér zariadenia je zrejme ukrytý vo vnútornom vrecku používateľa. Podľa predchádzajúcich informácií má Humane využívať mobilný čip Snapdragon od spoločnosti Qualcomm a po softvérovej stránke zas operačný systém Android.

Prvé zariadenie od Humane je tak v tejto chvíli stále zahalené rúškom tajomstva, čo sa má však v dohľadnej dobe zmeniť. Okrem toho, že záznam z prednášky by mal byť čoskoro zverejnený aj oficiálne, plánuje samotná spoločnosť zverejniť ďalšie detaily o svojom vynáleze ešte tento rok. Ak chcete byť medzi prvými, ktorí sa o tom dozvedia, stačí sa zaregistrovať do zoznamu čakateľov na stránke Humane.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.