Reklama

Dali IO-12 sú vraj jediné slúchadlá s elektroakustickou čistotou

Zdroj | Dali
Richard Pliešovský
Zdroj | Dali
Zdroj | Dali

Verný zvuk je pre mnohých milovníkov hudby veľmi dôležitý. Svedčí o tom záujem o výstavu Audio Video Kino 2023, kde nebude chýbať ani naša redakcia TECHBOX.

Dánska spoločnosť hovorí, že jej slúchadlá Dali IO-12 sú prvé na svete, ktoré používajú magnetický systém Soft Magnetic Compound (SMC).

SMC je rovnaká technológia, ktorú má Dali patentovanú a využívanú v uznávaných stojanových reproduktoroch. Hlavnou výhodou SMC je zníženie hysterézie, teda skreslenia, ktoré môže byť spôsobené odporom kmitacej cievky v tradičných magnetických systémoch. Zníženie hysterézie podľa výrobcu dramaticky zníži nerovnomerné harmonické skreslenie.

Obsah pokračuje pod reklamou

Zlepšenie je také markantné, že vedúci produktového manažmentu Dali, Krestian Pedersen, hovorí, že IO-12 „v podstate dosiahli elektrostatické úrovne čistoty stredného pásma“.

Aj samotný menič si požičiava niekoľko konštrukčných techník z reproduktorov Dali. Ide najmä o použitie formovača kmitacej cievky, pevného valca, okolo ktorého je cievka navinutá.

Slúchadlá IO-12 podporujú kodeky SBC, AAC, aptX HD a aptX Adaptive Bluetooth pre stratový zvuk vo vysokom rozlíšení až 24-bit/96 kHz. S USB-C audio káblom získate rovnaké rozlíšenie bez straty z kompatibilných zariadení, ako sú počítače, notebooky a smartfóny (vrátane nových iPhonov 15). IO-12 majú vyhradený analógový kábel a spoločnosť tvrdí, že zvukový podpis nie je ovplyvnený, ak ich používate bez napájania.

Čelenka a ušné vankúšiky sú vyrobené z pravej kože, integrovaná batéria ponúka 35 hodín používania. Slúchadlá majú ANC a režimy priehľadnosti. Bočným tlačidlo prijímate/ukončujete hovory, resp. aktivujete prístup k natívnym hlasovým asistentom.

Zaujímavé, že Dali IO-12 nemajú žiadnu aplikáciu. Všetky funkcie, vrátane dvoch vstavaných režimov EQ (Hi-Fi a Bass), sú dostupné cez ovládacie tlačidlá na slúchadlách.

Zdroj | Dali

Dobré vedieť: Elektrostatické slúchadlá sú známe svojou nevšednou čistotou a transparentnosťou, no ich cena sa pohybuje v tisícoch. Okrem toho potrebujú vlastné vysokonapäťové napájanie, čo obmedzuje ich prenositeľnosť, takže ich nemôžete používať, ak ste mimo elektrickej zásuvky. Dali IO-12 takéto obmedzenie nemajú.

Za bezdrôtové slúchadlá Dali IO-12 zaplatíte 1 299 dolárov, predávať sa začnú ešte koncom tohto mesiaca. Ide o dosť vysokú čiastku, možno najväčšiu za jeden model bezdrôtových slúchadiel. Na porovnanie, model Dali IO-6 sa predáva za 499 dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.