Reklama

D-Link: nový rad 3G produktov

Imrich Maťo

D-Link predstavil novú rodina 3G produktov, tvorených 3G smerovačmi a adaptérmi, umožňujúcimi domáce aj firemné využitie.

Spoločnosť D-Link, ktorá už viac ako 23 rokov vyvíja sieťové technológie, oznámila, že po troch rokoch od prvého vstupu na bezdrôtový trh 3G pripravila razantnejšiu expanziu na ňom, čoho dôkazom je súčasné predstavenie novej rodiny 3G kompatibilných zariadení, určených pre firemné i domáce využitie. 3G produkty D-Link nie sú viazané na konkrétneho sieťového operátora, preto je možné ich používať s ľubovoľnou SIM kartou.

DIR-457 myPocket

DIR-457 myPocket

DIR-457 myPocket – 3G HSDPA smerovač

DIR-457 je mobilný smerovač (router) vreckovej veľkosti, ideálny pre prístup na internet na cestách. Ponúka rýchlosť sťahovania dát až 3,6 Mbps. Vďaka tenkej konštrukcii a dvojhodinovej výdrži batérie je mimoriadne vhodný pre sprostredkovanie pripojenia napríklad na lodi, na chate, na pláži alebo pri tripe s batohom na chrbte. Tiež výborne zaistí 3G konektivitu pre herné a mediálne zariadenia so vstavaným Wi-Fi modulom. 457-ka má k dispozícii aj slot microSD karty. Koncová cena je približne 176,00 €.

DWM-152

DWM-152

DWM-152 – 3G HSDPA USB adaptér

Tento HSDPA USB adaptér je možné pripojiť k počítaču alebo notebooku, čím umožňuje získať prístup k mobilným 3G širokopásmovým sieťam kdekoľvek na svete a prenášať dáta, streamovať médiá alebo posielať SMS správy. Adaptér je tiež možné použiť spolu s niektorým kompatibilným smerovačom D-Link1 ako modem pre zdieľanie 3G pripojenia medzi viacerými počítačmi a ďalšími zariadeniami s podporou Wi-Fi. Koncová cena je približne 73,00 €.

DIR-412

DIR-412

DIR-412 – 3G bezdrôtový smerovač

DIR-412 je kompaktný 3G smerovač, ideálny pre mobilný prístup na internet, ktorý je možné používať doma spolu s doteraz využívanou širokopásmovou službou, alebo aj na miestach, kde nie je bežný širokopásmový prístup k dispozícii, napríklad na dovolenke. DIR-412 tiež podporuje funkciu prekonania výpadku WAN, ktorá zabezpečuje nepretržité spojenie tak, že pri výpadku WAN pripojenia pripája užívateľa automaticky k 3G sieti pomocou externého USB adaptéra2. Vo vývoji sú už tiež 4G adaptéry, ktoré sú s týmto smerovačom kompatibilné, čo znamená ideálne riešenie aj do budúcnosti.

DIR-455

DIR-455

DIR-455 – 3G – HSDPA mobilný komunikačný smerovač

DIR-455 bol navrhnutý špeciálne pre firemné použitie. Poslúži všade tam, kde nie je k dispozícii bežný širokopásmový prístup na internet, alebo ako výkonná záloha pre prípad výpadku bežne používanej sieťovej služby. 455-ka ponúra všetky funkcie tradičného ethernetového smerovača spolu s funkciou prekonania výpadku WAN pomocou 3G siete. Ponúka tiež telefónny port pre pripojenie štandardného analógového telefónu. DIR-455 je ideálnym zariadením pre vzdialené alebo novo zriadené kancelárie, ktoré potrebujú vytvorenie dočasnej bezdrátovej siete.

Ceny ani detailné technické parametre smerovačov DIR-412 a DIR-455 zatiaľ neboli zverejnené.

 

1 Momentálne je použiteľný pre tieto smerovače D-Link: DIR-635, DIR-655, DIR-825, DIR-855 a DIR-685
2 3G HSDPA USB adaptér DWM-152 je predávaný samostatne
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.