Reklama

D-Link má novú detskú Wi-Fi kameru s pohyblivým objektívom

Roman Calík

EyeOn Baby Monitor HD 360 (DCS-855L) je kamera, ktorá dokáže online sledovať priestor detskej izby v uhle až 340° a v HD kvalite.

O novej detskej pestúnke od D-Linku sme sa dozvedeli už počas výstavy CES 2015. Novinka D-Link EyeOn Baby Monitor HD 360 (DCS-855L) nadväzuje na model z minulého roka D-Link Baby Camera DCS-825L, ktorého odľahčenú verziu sme testovali aj v našom časopise TECHBOX.

D-Link EyeOn Baby Monitro HD 360

Model DCS-855L sa však pýši širokouhlým formátom obrazu, pričom má ako prvý model z radu EyeOn motorom ovládaný mechanizmus pre otáčanie a nakláňanie objektívu. Pokrýva uhol 340° a umožňuje tak sledovať prakticky celý priestor vašej detskej izby. Nechýba ani štvornásobný digitálny zoom, pričom cez aplikáciu môžete vytvoriť snímky či nahrať video vášho dieťaťa s možnosťou zdielania s ďalšími členmi rodiny alebo priateľmi. Obraz by mal byť vcelku ostrý, výrobca totiž ponúka HD rozlíšenie objektívu, pričom je použitý 1/4″ megapixelový CMOS snímač. Poteší aj vstavané infračervené LED osvetlenie, ktoré sa po zotmení automaticky zapne, aby bol obraz viditeľný aj v noci.

D-Link EyeOn Baby Monitro HD 360

Kameru môžete plnohodnotne ovládať cez internet priamo z PC alebo pomocou bezplatnej aplikácie mydlink baby pre OS Android a iOS. Samozrejme odkiaľkoľvek, čo sme si vyskúšali už aj na predchádzajúcej generácii. Okrem živého videa kamery, tvorby fotografií a videí, ktoré sa vám uložia priamo napríklad do smartfónu (kompresia H.264 a MJPEG) môže kamera, rovnako ako predchádzajúci model, sama detekovať aj zvuky a pohyby dieťaťa. Podľa nastavenia potom posiela cez aplikáciu správy, že vaše dieťa plače alebo sa v postieľke hýbe a nespí. Vďaka obojsmernému prenosu zvuku je možné s vašim dieťaťom aj okamžite hovoriť a utíšiť ho.

D-Link EyeOn Baby Monitro HD 360

Nechýba ani možnosť prehrať jednu z vstavaných uspávaniek, resp. spustiť vlastné skladby uložené na microSDHC karte. Prekvapí aj cena novinky, ktorá je stanovená na 142,90 €. Ak ju porovnáte s bežne dostupnými detskými kamerami, ktoré často neumožňujú pripojenie na Wi-Fi a ovládanie odkiaľkoľvek, môže byť kameraD-Link EyeOn Baby Monitor HD 360 (DCS-855L) zaujímavou voľbou.

D-Link EyeOn Baby Monitro HD 360

Foto: D-link

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.