Reklama

Cyber Snipa Sonar: Bezkonkurenčný 5.1 kanálový headset

Drahomír Piok

Spoločnosť Cyber Snipa, ktorá sa zaoberá výlučne vyrábaním a predajom príslušenstva predovšetkým pre profesionálnych hráčov, ukázala nový headset Sonar 5.1 Championship. Má to byť to najlepšie, čo na audio scéne dokáže Cyber Snipa zo seba dostať. Slúchadlá síce vyzerajú na prvý dojem lákavo, ale…

Cyber Snipa Sonic 5.1 Championship Headset

Nefalšovaných 5.1 kanálov

Všetci profesionálny hráči mi určite dajú za pravdu ak poviem, že v správnej „pro gaming“ výbave v žiadnom prípade nesmie chýbať kvalitný haedset. Predsa len hráč takto viac počuje a vníma svoje okolie lepšie, samozrejme hovorím o virtuálnom svete. V druhom rade nesmieme zabudnúť ale aj na našich blízkych, ktorí sa iste nemajú chuť cítiť ako na bojovom poli niekde uprostred Iraku, keď si doma zapnete „nabúšenú“ 5.1 audio sústavu. Už z názvu Sonar 5.1 si jasne môžeme odvodiť, že takýto formát budú nové slúchadla ovládať. Nepôjde dokonca o žiaden virtuálny prevod, ale o skutočný a nefalšovaný 5.1 kanálový zvuk ako sa patrí. V každom náušníku sú umiestnené celkom štyri reproduktory predný kanál, center, subwoofer a zadný kanál. Veľmi ma prekvapil výkon týchto malých reproduktorov, celkový súčet tvorí 1 400 mW a to len pre jedno ucho!

Cyber Snipa Sonic 5.1 Championship Headset

Dostupná kvalita za dostupnú cenu?

Dizajn Sonaru vyzerá už na prvý pohľad ako stvorený pre hráča on-line hier. Konštrukcia ja už na tom o niečo horšie, je celoplastová a miestami pôsobí veľmi lacno. Celý headset pripojíme k PC cez USB kábel, na ktorom výrobca nešetril, dĺžku má tri metre. Na jeho prvom metri nájdeme ovládač, ktorý dokáže regulovať integrovaný mikrofón, celkovú hlasitosť alebo aj každý kanál zvlášť. Hodnota frekvencie sa pohybuje už od 10 Hz až po štandardných 20 kHz. Maximálna impedancia je 32 ohmov a citlivosť alebo hlasitosť je limitovaná do 108 dB. Suma za tento hráčsky headset od Cyber Snipy je po prepočte neuveriteľných 56 €. Bezkonkurenčne dobrá cena, len či skutočne slúchadlá plnia to čo sľúbia, napríklad ako Razer Chimaera.

Cyber Snipa Sonic 5.1 Championship Headset

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.