Reklama

CryptoKitties - virtuálne mačky, na ktorých sa dá aj zarobiť

Zdroj | CryptoKitties
Michal Spiegel
Zdroj | CryptoKitties
Zdroj | CryptoKitties

Svet kryptomien je lákavý a rôznorodý. Ak sa nevyznáte do zložitých procesov blockchainu a nechce sa vám len tak bezhlavo investovať, potom je tu platforma CryptoKitties, na ktorej môžete kupovať, vytvárať a predávať virtuálne mačky.

Zdroj | CryptoKitties

CryptoKitties sú zberateľské mačky, ktoré môžete kupovať a predávať ako reálny majetok. Prečo takáto šialenosť vlastne vznikla? Tak ako bolo spomenuté na začiatku, svet kryptomien je rôznorodý a blockchain nie je zrovna systém, ktorému rozumie každý. Preto vznikla hra vybudovaná na technológii blockchain, teda tej istej technológií, na ktorej funguje Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny.

CryptoKitties však nie sú kryptomenou ale krypto-zberateľskou položkou, to znamená, že ich môžete kupovať a predávať ako skutočné zberateľské predmety.

Hra však neslúži len na zbieranie ale aj na kombinovanie mačiek a vytváranie nových druhov. Ak vlastníte dve CryptoKitties mačky, môžete ich skombinovať a vytvoriť nový unikát.

Zdroj | CryptoKitties
Pozrite si

Decentraland – čo sa stane, keď skombinujete virtuálnu realitu a blockchain?

Mačky majú rôzne generácie, podobne ako pri hre Pokémon. Čím vzácnejší druh, tým väčšia cena. Samotné mačky sa predávajú a nakupujú za kryptomenu Ethereum a to na virtuálnom trhovisku, kde každý z hráčov ponúka svoje kúsky.

Hodnota mačky je určená ich jedinečnosťou, generáciou a tiež vlastnosťou, za ako rýchlo sa môže mačka kombinovať znova. Jedinečnosť sa mení tým, ako sa do hry pridávajú nové generácie a druhy. Čím je mačka unikátnejšia, tým je cena vyššia.

Samozrejme sa jedná o hru, do ktorej určite neodporúčame investovať veľké peniaze. Ak vás však baví svet kryptomien a chcete sa pobaviť, prípadne zarobiť na nákupe a predaji mačiek, potom CryptoKitties vyskúšajte. Tak ako aj pri iných investíciách, aj tu je risk veľkej straty, ale tiež možnosť veľkého zisku.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.