Reklama

Creative ZEN X-Fi3: nová dávka zvuku na cesty

Marek Šimunek

Hudobné prehrávače spoločnosti Creative sú na trhu už pomerne dlho. Ich najnovšie dielo, bolo verejnosti predstavené v rámci medzinárodnej výstavy IFA 2011 v Berlíne. Creative ZEN X-Fi3 ponúkne kvalitné bezdrôtové prehrávanie zvuku, bezstratový kódek apt-X a malý dotykový displej.

Creative ZEN X-Fi3

V rámci medzinárodnej výstavy IFA 2011 predstavila spoločnosť Creative už tretiu generáciu svojho hudobného prehrávača ZEN X-Fi3, ktorý sa môže pochváliť bezdrôtovým prehrávaním zvuku cez Bluetooth vďaka integrácii technológie X-Fi spolu s podporou množstva hudobných formátov a podporou bezstratového zvuku. Nový model ZEN X-Fi3 je skutočným drobčekom. Pri rozmeroch iba 65 x 45,5 x 12,5 mm dosahuje jeho váha príjemných 45 g. Vo vašom vrecku ho tak teda takmer vôbec nebudete cítiť. Ak by ste čakali, že tak malé zariadenie bude iba obyčajným prehrávačom ste na omyle. Creative ZEN X-Fi3 je totižto preplnený tým najlepším čo spoločnosť Creative vo svojich hudobných prehrávačoch v súčasnosti ponúka. Na ovládanie hudobného prehrávača slúži malý 2″ TFT dotykový displej, ktorý okrem zobrazení informácií o prehrávanej skladbe zvládne aj zobrazenie fotografií a prehrávanie videa.

Creative ZEN X-Fi3

Výnimočnú kvalitu bezdrôtového prehrávania zvuku pomocou technológie Bluetooth 2.1 v prípade X-Fi3 zabezpečuje využitie kódeku apt-X. Skutočnú kvalitu si užijete pri pripojení kompatibilných slúchadiel. V takomto prípade sa kvalita prehrávania vyrovná bežným káblovým slúchadlám, avšak s tým rozdielom, že sa nebudete musieť starať o káble, ktoré sa tak radi lámu a zamotávajú. Rovnako ako kódek apt-X tak aj technológia X-Fi sa postará o ešte kvalitnejší zvukový zážitok. Zvuk si vychutnáte v kryštálovej kvalite a X-Fi umožní dokonca obnovenie stratených detailov vo vašich skladbách, ktoré sa stratili pri konverzii na dátovo menej náročný formát ako napríklad často používaný formát MP3. Tak ako sa na kvalitný MP3 prehrávač patrí nechýba podpora širokej škály audio formátov. Okrem bežných formátov MP3, WMA, Audible4 si vychutnáte aj hudbu vo formáte AAC ale aj vo formátoch bezstratového zvuku FLAC. Okrem hudby si však pozriete aj video vo formátoch WMV9, MPEG-4 a samozrejme aj DivX a XviD, prípadne prezriete fotografie vo formáte JPEG. Malý displej však skutočne nie je stvorený na prezeranie filmov a tak výrobca nezabudol na integráciu video výstupu. Aby ste mali dostatok miesta na všetky svoje súbory bude sa model X-Fi3 predávať vo variantoch s 8 GB a 16 GB internej pamäte, pričom celkovú pamäť si môžete jednoducho rozšíriť o ďalších 32 GB vďaka integrácii slotu na microSD karty. Ak vás omrzia vaše skladby môžete si pustiť rádio a v prípade potreby nahrania poznámky nechýba ani táto možnosť. Podľa výrobcu by mala integrovaná batéria poskytnúť dostatok energie na 20 hodín prehrávania hudby a 5 hodín prehrávania videa. Hudobné prehrávače ZEN X-Fi3 budú v Európe dostupné od konca októbra tohto roku, pričom za model s 8 GB integrovanej pamäte zaplatíte 99,99 € a za model s 16 GB pamäte zaplatíte 139,99 €.

Foto: Creative

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.