Reklama

Creative ZEN Touch 2: prehrávač s Androidom za 190 €!

Dominik Fúsek

Spoločnosť Creative to myslí so vstupom na trh chytrých zariadení naozaj vážne. Len včera sme vás informovali o dvoch nových tabletoch (Creative ZiiO: invázia Android tabletov pokračuje), dnes k nim pridáva výrobca aj MP3 prehrávač, alebo skôr multimediálne zariadenie s operačným systémom Android. Novinka bude konkurovať nielen úspešnému iPodu Touch (Apple Media Event v znamení nových iPodov), ale najmä nedávno predstavenému Samsungu (Samsung Galaxy Player 50: iPod touch s Androidom?). S cenovkou od 190 € môže zaujať aj mobilných hráčov.

Samsung Galaxy Player 50

Samsung Galaxy Player 50 -doteraz jediný konkurent iPodu Touch

 

Budú po boome dotykových smartfónov a tabletov nasledovať chytré multimediálne prehrávače? Na to nie je ľahké odpovedať, avšak isté je, že sa situácia na tomto trhu zlepšuje. Donedávna existovala prakticky jediná voľba – Apple iPod Touch. Ako prvý, i keď veľmi oneskorene, mu začal konkurovať Galaxy Player 50 od Samsungu a dnes sa pridáva aj spoločnosť Creative. ZEN Touch 2 nie je žiadny drobec – jeho rozmery sú až 120 x 60 x 13 mm, teda približne ako známy smartfón HTC Desire. Avšak, na takomto veľkom tele sa rozprestiera iba „malý“ 3,2 palcový TFT displej, ešte k tomu rezistívny. Priestorom pod displejom výrobca plytval, nachádzajú sa tu iba štyri senzorové Android tlačidlá. Tie by sa ale pokojne zmestili do jedného radu, a zariadenie tak mohlo byť oveľa menšie. Príjemné je však rozlíšenie displeja – 320 x 480 bodov. Oproti konkurenčnému Samsungu (240 x 400) tak ponúkne nielen jemnejšie zobrazenie, ale aj väčšiu podporu aplikácií.

Creative ZEN Touch 2

Operačným systémom je Android, žiaľ len vo verzii 2.1. Samozrejme, nechýba Wi-Fi ani Bluetooth. V zadnej stene si svoje miesto našiel 2 Mpx fotoaparát, z konektorov sú zasa prítomné miniUSB a 3,5mm jack s TV výstupom. Vnútorná pamäť 8/16 GB je rozšíriteľná microSD pamäťovými kartami. Novinka sa bude predávať v troch variantoch – najlacnejšia verzia bude stáť 190 € (8 GB), 16 GB verzia 210 € a vybavenejšia 8 GB verzia (navyše s GPS, FM rádiom a e-kompasom) bude k dispozícii za 200 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.