Reklama

Creative ZEN Style M100 a M300: Prehrávače MP3 ešte nevymreli

Dominik Fúsek

Odkedy hudobné súbory plnohodnotne prehrávajú už aj mobily za 40 € (Nokia X1-00: jednoduchý hudobník skoro zadarmo), samostatné prenosné multimediálne prehrávače (PMP) sa čoraz viac chýlia k svojmu zániku. Stále ubúda vlastností, ktorými nad smartfónmi či mobilmi víťazia, jediným argumentom zostáva asi len kvalitnejšia reprodukcia zvuku. Novinky od Creative sa však pýšia aj ďalšími dobrými vlastnosťami – najmä drobnými rozmermi.

Creative ZEN M300

Ak vám dnešné novinky niečo pripomínajú, tušíte správne. Opäť sa ďalšia firma inšpirovala u Applu, konkrétne u jeho iPodu Nano. Spoločnosť Creative zvolila rovnaký, takmer štvorcový dizajn a malé rozmery – konkrétne 55 x 44 x 12 mm. Podobne ako spomínaný iPod, aj prehrávače Creative sú ovládané dotykom. Nedisponujú však multitouch displejom, ale „iba“ senzorovými tlačidlami. Ich použitie však pokladáme skôr za štýlové, ako praktické riešenie. Samotný displej používa technológiu TFT a na 1,45“ uhlopriečke zobrazí 262 tisíc farieb, jeho rozlíšenie však nepoznáme.

Creative ZEN M300

Oba modely si popri prehrávaní hudobných súborov (MP3, WMA, WAV, AAX) poradia aj s JPEG obrázkami a videami prekonvertovanými do SMV formátu. Na tak drobnom displeji si ich zrejme bude prezerať málokto, najmä v časoch veľkých dotykových smartfónov. Obe novinky sú zhodne vybavené aj slotom na microSD karty do 32 GB. Na tie možno ani nedôjde, keďže vnútorná pamäť činí 4/8 GB a v prípade modelu M300 je na výber aj 16 GB variant. Spomínaný model M300 ponúka navyše technológiu Bluetooth 2.1pre hudobné zážitky v bezdrôtových slúchadlách a FM rádio. Výpočet funkcií dvojice uzatvára mikrofón pre nahrávky a výdrž 20 hodín prehrávania hudby. Novinky sa na trh dostanú už v júni, ponúkané budú v čiernej, červenej, bielej a žltej farbe. Ceny štartujú na 40 € (M100), resp. 50 € (M300) za 4 GB modely.

Zdroj fotografií: hitechreview.com, slashgear.com

Creative ZEN M300

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.