Reklama

Creative Rock Speaker: Hrajúca skala?

Roman Calík

Ak chcete sofistikovaný spôsob prehrávania hudby na záhrade, taká hrajúca skala nemusí byť zlým nápadom. Creative na to išiel skutočne kreatívne.

Creative Rock

Kto by nechcel počúvať svoje obľúbené skladby či rádio počas grilovačky, obyčajného vysedávania pri vlastnom rybníku alebo opaľovania sa pri bazéne? Práve na takýchto ľudí pravdepodobne mysleli vývojári v Creative. Vyvinuli totiž bezdrôtový reproduktor s dlhým označením – Creative Sound Blaster Wireless Rock Speaker, ktorý je určený práve do vonkajšieho prostredia. Jeho výhodou je, že sa tvári, akoby na vašu záhradu patril od nepamäti. Tvarom totiž pripomína žulovú skalu. Dá sa však povedať, že nielen tvarom, ale i hmotnosťou, ktorá sa blíži 6 kilám.

Creative Rock

Rock Speaker by mal hrať kvalitne vďaka 6,5-palcovému (165mm) stereoreproduktoru s dvoma vysokotónovými reproduktormi. Má vlastnú batériu, ktorá vydrží približne 6 hodín nepretržitého hrania. Škoda, že len tak krátko, našťastie pre dobitie reproduktora nie je potrebné ho celý prenášať, ale stačí vybrať len batériu (na obrázku nižšie je batéria v nabíjačke). Reproduktor dokonca môžete nechať vonku dlhodobo, je pripravený na outdoorové použitie. Nevadí mu totiž dážď ani sneh. Bezdrôtové riešenie poteší najmä v tom, že práve na záhrade nemusíte ťahať akékoľvek káble. Dosah je cca. 30 metrov. Značnou nevýhodou však môže byť nutnosť ďalšej investície do vysielača, t.j. Sound Blaster Wireless USB audio systému, pomocou ktorého môžete streamovať hudbu do reproduktora napríklad z notebooku. A cena tejto hrajúcej skaly? 159 €. Dostupnosť? Podľa výrobcu už na jeseň tohto roka.

Creative Rock

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.