Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Creative Outlier Sports - športové slúchadlá za prijateľnú cenu

Creative Outlier Sports - športové slúchadlá za prijateľnú cenu
Michal Spiegel
Creative Outlier Sports - športové slúchadlá za prijateľnú cenu
81 %
Do redakcie nám pristáli štýlové športové slúchadlá Creative Outlier Sports. Čo si o nich myslíme a ako dopadli v našom teste? Prečítajte si v recenzii.

Výhody

  • Dlhá výdrž
  • Kvalitná odolnosť

Nevýhody

  • Rušenie a občasné výpadky
  • Nie až tak kvalitný zvuk

Bluetooth športové slúchadlá majú relatívne bohaté zastúpenie na trhu. Máme tu Bose SoundSport, Jabra Sport Pulse, JBL Everest či Samsung Gear IconX. Creative Outlier Sports na prvý pohľad neponúkajú nič prevratné, poďme sa však na ne pozrieť bližšie.

Po otvorení balenia vás okrem samotných pekných slúchadiel privíta šikovné čierne cestovateľske púzdro, do ktorého sa vám okrem slúchadiel zmestí aj mini nabíjací kábel a vrecká s náhradnými nadstavcami či inými veľkosťami štuplov, ktoré sú súčasťou balenia.

Pozrite si

Slúchadlá Bose SoundSport wireless vám z uší nevypadnú

Samotné slúchadlá majú veľmi podarený aj dizajn. Materiály pôsobia kvalitne a pevne a Creative Outlier Sports vážia iba 15 gramov. Farbu spojovacieho káblu si môžete vybrať z dostupných možností – Midnight Blue, Neon Green a Fiery Orange. My sme mali k dispozícii výraznú oranžovú v kombinácii s čiernou. Samotný kábel je pevný a pogumovaný, takže by ste ho nemali len tak zničiť. Výhodou tiež je, že ho nemôžete zamotať, takže dajte zbohom pomotaným slúchadlám vo vrecku.

V balení nájdete tri rôzne veľkosti štuplov, ktoré by mali sadnúť každému a jeden kus náhradných nadstavcov, ktoré držia slúchadlá v ušiach, aby vám nevypadli.

Slúchadlá držia v uchu veľmi dobre a to aj pri behaní, bicyklovaní či cvičení v posilňovni. Šikovný tvar vám ich udrží v uchu aj pri skokoch či prudkých pohyboch. Navyše si slúchadlá môžete pomocou špeciálneho cvoku zachytiť o tričko, takže ich nestratíte.

Pozrite si

Creative Muvo 2 a Muvo 2c sa vody neboja

Na kábli sa nachádza ovládacia konzola pre stíšenie/pridanie hlasitosti a spustenie/zastavenie skladby. Na boku pod krytkou sa slúchadlá nabíjajú cez USB. Nevýhodou je absencia funkcie prepnutia skladby pomocou dvojitého stlačenia stredového tlačidla. Môžete iba prehrávať pomocou podržania hlasitosti o dve sekundy dopredu alebo dozadu. Práve toto považujem za najväčší nedostatok slúchadiel, keďže pri behu by sa hodila táto funkcia bez toho, aby ste museli vyťahovať telefón.

Slúchadlá sa nabíjajú okolo dvoch hodín a pri aktívnom používaní by vám mali vydržať až jedenásť hodín. Ja som ich napríklad používal každý deň približne hodinu a pol a nabíjal som ich až po týždni. Ak aktívne športujete hodinu denne, nabíjate ich až po desiatich dňoch, čo je skutočne pekné číslo.

Cez slúchadlá sa dá aj telefonovať ak ich máte pripojené k smartfónu. Samotné pripojenie cez Bluetooth trvá približne desať sekúnd. Pri prvotnom spárovaní s telefónom mi slúchadlá hľadalo trochu dlhšie a musel som ich reštartovať, no potom už fungovali na jednotku. Výhodou spárovania s telefónom je zobrazenie výdrže batérie.

Pozrite si

Creative Flex – kvalitné slúchadlá za bagateľ

Samotná kvalita zvuku nie je zrovna ohromujúca a ani nečakajte prevratné basy, no na bežné športovanie vám ponúknu dostatočne hlučný a relatívne kvalitný audio zážitok. Samozrejme kvalita zvuku závisí aj od zdroja. Ak počúvate zo Spotify, zážitok je lepší než z bežných skladieb na YouTube. Frekvenčný rozsah zvuku je od 20 Hz po 20 kHz.

Creative Outlier Sports ponúkajú potláčenie okolitého zvuku, čo je pri cvičení v posilňovniach výhodou, no pri behaní/bicyklovaní v lese by som si dával pozor, keďže skutočne okrem hudby nepočujete okoloidúce autá či ostatných športovcov.

V prípade dažďu sa slúchadlá môžu pochváliť certifikátom IPX4, ktorý im zabezpečí odolnosť voči potu či dažďu, plávať s nimi však neskúšajte. Čo sa týka pohodlnosti, slúchadlá sa nosia dobre ale na nejaké dlhšie viac hodinové počúvanie ich neodporúčam. Pre domáce počúvanie nie sú slúchadlá ani určené, no pre športovanie sú ideálne.

Pozrite si

Creative ukázal svoje novinky pre túto jeseň

Nemôžem nespomenúť, že počas počúvania pri behu sa mi niekoľkokrát stalo, že zvuk zvykol na pár sekúnd vypadávať. Raz sa mi dokonca stalo, že počas počúvania sa slúchadlá odpojili a bolo počuť iba šum. Aby slúchadlá ďalej fungovali, musel som ich reštartovať. Neviem, či ide o chybný kus, no toto by sa pri moderných Bluetooth slúchadlách určite stávať nemalo.

Creative Outlier Sports sú kvalitné bezdrôtové slúchadlá za sympatickú cenu 69,99 eur, ktorá prudko podliezla aj konkurenciu. Ak hľadáte kvalitné slúchadlá na šport, ktoré nebudú drahé, ponúknu relatívne kvalitný zvuk a hlavne dlhú výdrž a kompaktnosť, potom sú tie od Creative práve pre vás.

Zdroj