Reklama

Creative D220W: bezdrôtový hudobný zážitok u vás doma

Marek Šimunek

Nie je to tak dávno čo sme museli po celom byte alebo dome ťahať množstvo káblov ak sme chceli počúvať našu obľúbenú hudbu v ktorejkoľvek miestnosti. Doba však dávno pokročila a my sa môžeme tešiť z bezdrôtového streamovaného vysielania hudobného obsahu. Jedným z možných bezdrôtových reproduktorov do domácnosti je aj model D220W predstavený spoločnosťou Creative.

Creative Sound Blaster Wireless

Creative má bohaté skúsenosti s výrobou reproduktorových systémov, určených najmä ako doplnky k domácim počítačom. Ich najnovší model D220W predstavuje domáci bezdrôtový reproduktorový systém, ktorý je zložený zo samotného reproduktoru a USB vysielača Sound Blaster Wireless. Nastavenie bezdrôtového prehrávania nemôže byť jednoduchšie – stačí USB vysielač vsunúť do voľného USB portu vo vašom počítači a automaticky môžete prehrávať hudbu v Creative D220W. USB vysielač podporuje operačné systémy Microsoft Windows a Mac OS X. Pre prehrávanie pritom nie je použitý žiadny vlastný hudobný prehrávač ale hudbu môžete prehrávať priamo zo svojej knižnice alebo aplikácie ako iTunes, YouTube, Hulu, Napster, Pandora prípadne iné. Hudobný signál je pritom prenášaný na vzdialenosť až 30 metrov rádiovo na frekvencii 2,4 GHz.

Creative D220W

Samotný reproduktor sa pýši vynikajúcim prehrávaním basov a vysokou kvalitou prehrávanej hudby. Spoločnosť Creative však vo svojej tlačovej správe neuviedla žiadne bližšie špecifikácie pre tento reproduktorový systém. Ak vám nebude stačiť jeden reproduktor D220W do vašej domácnosti, môžete si pridať ľubovoľné množstvo reproduktorov D220W k jednému USB vysielaču, prípadne USB vysielač kombinovať aj s reproduktormi Creative GigaWorks T20W alebo bezdrôtovými slúchadlami Creative. Obľúbenú hudbu tak môžete mať skutočne v každej izbe vašej domácnosti. Reproduktor D220W nemá vlastné napájanie a tak je nutné jeho pripojenie do elektrickej siete. Bezdrôtový reproduktorový systém Creative D220W by mal byť dostupný v priebehu štvrtého kvartálu za cenu 169,99 USD (cca 130 €).

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.