Reklama

Creative Aurvana In-Ear 3: Profesionálne slúchadlá v malom balení

Drahomír Piok

Spoločnosť Creative prináša do svojho radu Aurvana nový prírastok, no nepôjde o žiadne low-endové slúchadlá. Creative Aurvana In-Ear 3 budú jedny z najlepších kúskov tejto firmy. Určené sú predovšetkým pre náruživých poslucháčov, ktorí majú vysoké požiadavky. Tento dizajnový kúsok vyniká aj unikátnou vlastnosťou, že pri svojej malej veľkosti obsahuje dvojicu meničov pre basy a výšky.

Creative Aurvana 3

Desať rokov skúseností

Creative sa pohybuje v audio sfére už nejakých 30 rokov a pochválil sa, že táto novinka je výsledkom desaťročnej práce a ich poznatkov, ktoré pri vytváraní týchto slúchadiel použili. Dizajnovo skvostné a veľmi pohľadané slúchadlá, majú prispôsobený ergonomický tvar pre čo najľahšie vkladanie do uší. Podľa predchádzajúcej vety ste iste pochopili, že slúchadlá nie sú uzatvorené, ale klasické špunty, ktoré sú užitočnejšie na prenášanie a cestovanie. Vypadávať z uší by vôbec nemali ani pri fyzických aktivitách, napríklad pri behaní. Aj keď neposkytujú aktívne potláčanie hluku, pasívne majú podľa Creativu vyfiltrovať až 98% nežiaduceho zvuku. Zaujímalo by ma ako k tým percentám Creative prišiel.

Creative Aurvana 3

Frekvencia iba po 17 kHz?

Patentovanú konštrukčnú novinku v podobe dvoch meničov alebo membrán nemajú zatiaľ žiadne podobné slúchadlá. Oddelené od seba sú akustickou trubicou a zvuk sa mieša až vtedy, keď opúšťa slúchadlá. Vďaka tejto skutočnosti ide o jedny z najlepšie hrajúcich slúchadiel na trhu. Impedancia v tomto prípade dosahuje 28 ohmov a citlivosť je pri 1kHz až 112 dB. Pri tomto výrobku ma zaujal kmitočtový rozsah 10 Hz až do 17 kHz, ktorý je oveľa “triezvejši“ než nezmysli v podobe 40 kHz. Prívodný kábel má dĺžku 1,2 metra a zakončuje sa 3,5 mm pozlátenou audio koncovkou. Creative na jeho výrobu použil iba bezkyslíkovú meď, ktorá úplne eliminuje skreslenia pri prenose zvuku. Hmotnosť 13 gramov určite každého poteší. V balení nájdete prenosné puzdro, rôzne veľkosti špuntov a aj pozlátený adaptér do lietadla. Celosvetovo budú slúchadlá v predaji už tento júl, no za odporúčanú cenu 149,99 € si ich kúpia predovšetkým “fajnšmekri“.

Creative Aurvana 3

Foto: Creative

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.