Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Cowarobot R1 - kufor, ktorý vám bude v pätách

Cowarobot R1 - kufor, ktorý vám bude v pätách
Viktor Šmidák
Cowarobot R1 - kufor, ktorý vám bude v pätách

Viete, kde sme ešte nevideli inteligenciu? Takých vecí je čoraz menej, no ak ste odpovedali batožina, čo inak vypovedá aj z názvu, nemýlite sa. Spoločnosť Cowarobot prichádza s riešením pre ľudí, ktorí veľa cestujú a kufor by najradšej nenosili.

Cowarobot R1 bude vždy stáť pri svojom majiteľovi. Bude mu verný a nikdy ho neopustí. Aspoň tak by mala fungovať novinka, ktorá bude nasledovať svojho majiteľa kdekoľvek sa pohne.

Zdroj | Indiegogo

O to, aby sa kufor neprevrátil či nenarazil sa postarajú senzory. Predpokladáme, že pôjde o snímače podobné tým, ktoré môžeme nájsť aj v inteligentných vysávačoch, a tak by malo byť na batožinu naozaj spoľahnutie.

Zdroj | Indiegog

To, že svojho majiteľa kufor nikdy neopustí má zabezpečiť náramok na ruke. Ten bude vysielať signály na základe ktorých bude kufor neustále v pätách.

Zdroj | Indiegogo

Okrem všetkých ostatných funkcii zaujme hlavne vstavaným GPS, zámkom, ktorý sa odomkne len po priložení náramku či zabudovanou powerbankou. Tá slúži predovšetkým pre pohon kufra, no možné bude nabiť aj svoj telefón či tablet. O kapacite akumulátora sa mlčí.

Zdroj | Indiegogo

A čo by to bolo za batožinu, keby neponúkala dostatok priestoru. Rozmery vnútornej časti dosahujú 55 cm na 38 centimetrov. Podstatný je však aj údaj o hĺbke. Ten nie je dostupný, a tak musí postačiť ako dokonalý príklad toho, čo všetko sa doň zmestí ilustračná fotografia.

Zdroj | Indiegogo

A cena? 499 USD. Pre niekoho vysoká, no pre častých cestovateľov určite prijateľná. Veď kufor sa predsa nekupuje na rok. A mať za sebou neustále niekoho, kto zostane po vašom boku je na nezaplatenie.

Zdroj