Reklama

Coven - Slováci vytvorili unikátnu platformu na virtuálne vzdelávanie

Zdroj | Coven
Michal Spiegel
Zdroj | Coven
Zdroj | Coven

Tešíme sa, keď môžeme na našom portáli TECHBOX.sk prezentovať zaujímavé projekty a technológie, ktoré vznikli na Slovensku. Príkladom je aj vzdelávací projekt Coven.

To, že väčšina detí musela časť školského roka ostať doma, by nemalo byť dôvodom, aby sa zastavil vzdelávací proces. Obzvlášť to platí dnes, kedy už existujú technológie a možnosti, ako pomocou virtuálnej reality integrovať deti do vzdelávacieho procesu.

Zdroj | Coven
Pozrite si

Oculus Quest 2 – virtuálna realita ešte nepovedala svoje posledné slovo

Slovákmi založená organizácia Moving Medical Media v spolupráci s Fakultou informatiky a informačných technológií (FIIT) Slovenskej technickej univerzity v Bratislave vytvorili projekt Coven. V rámci tohto projektu bolo vytvorené kolaboratívne virtuálne prostredie umožňujúce pracovníkom a študentom z celého sveta spoločne riešiť vybrané problémy v zdieľanom virtuálnom svete.

Okrem vzdelávania detí v školách, sa dá platforma využiť aj na vysokých školách, na vzdelávanie pracovníkov v rizikových odvetviach ako sú lekári či jadroví technici či v biznise na prezentácie.

Zdroj | Coven

Príkladom je využitie tejto platformy na Fakulte informatiky a informačných technológií pri výučbe procedurálneho programovania na diaľku. Výhodou je taktiež cross-platform podpora v rámci operačných systémov Android a Windows.

“Používateľ môže napríklad siahnuť do plátna, na ktorom vidí štandardnú 2D prezentáciu a vytiahnuť z obrázku súčiastky jej 3D model a spolu s účastníkmi tento model ďalej rozrábať alebo sledovať simuláciu jeho funkcionality,” vysvetľuje Ing. Juraj Vincúr z Fakulty informatiky a informačných technológií.

Zdroj | Coven
Pozrite si

Nová VR učebňa má potenciál prirpaviť študentov na skúšky z anatómie

Coven sa dá integrovať aj do už existujúcich projektov, ktoré boli vytvorené v grafickom engine Unity. Platforma Coven funguje na VR headsetoch a konkrétne je podporovaná pre HTC Vive, WMR aj Oculus headsety. Jednotlivé projekty, ktoré boli vytvorené pomocou platformy Coven, sa dajú pozrieť na oficiálnej stránke platformy.

Zdroj | Coven
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.