Reklama

Čoskoro si na Windowsoch spustíte aplikácie pre Android

Marek Šimunek

Virtualizácia operačných systémov na našich počítačoch je pomerne bežná. Vďaka pripravovanej aplikácii BlueStacks si však čoskoro na počítačoch s operačným systémom Microsoft Windows spustíte aj aplikácie určené pre mobilný operačný systém Google Android a to dokonca bok po boku.

BlueStacks

Virtualizovanie iného operčného systému pomocou na to určenej aplikácie je na svete už pomerne dlho a mnohí z nás ho aj pravidelne využívajú. Môžete si tak jednoducho vyskúšať, ako daný systém funguje ešte pred tým, ako si ho napevno nainštalujete na pevný disk, prípadne môžete spúštať aplikácie určené pre iný operačný systém v tom prípade, ak neexistuje ekvivalent danej aplikácie pre váš operačný systém. Čo však ak chcete virtualizovať mobilný operačný systém, ako napríklad Google Android? Nebudete ďaleko od pravdy ak poviete, že to možné je alebo skôr čoskoro bude. Nemám na mysli žiadny emulátor operačného systému, ale plnohodnotný mobilný operačný systém vo vašom počítači s Windows. Presne na tento účelu je predurčená pripravovaná aplikácia BlueStacks.

BlueStacks

Iste si položíte otázku, načo by niekomu boli aplikácie pre Android na počítači s Windowsom. Nuž odpovedí môže byť niekoľko. Predstavte si napríklad, že by ste na tabletoch, ktoré využívajú operačný systém od Microsoftu mohli použiť aj aplikácie pre Android, alebo jednoducho vďaka prudko sa rozvíjajúcej komunite vývojárov nájdete špecifickú aplikáciu pre Android a jej prostredie a používanie vám bude vyhovovať viac ako aplikácia určená pre váš počítač s Windows. Podľa prvých informácií, ktoré uverejnil server Slashgear, je beh oboch systémov naraz plynulý a bez obmedzení. Jednoducho tak viete využívať plnohodnotný multitasking medzi oboma operačnými systémami a pracovať v aplikácii pre Windows, s ktorej sa v priebehu okamihu prepnete do inej aplikácie určenej pre Android a naopak. Druhou výhodou je, že aplikácie pre Android môžu vďaka tomuto riešeniu využívať knižnice a ovládače určené pre Windows. Ak teda potrebujete niečo vytlačiť z práve otvorenej aplikácie pre Android, BlueStacks jednoducho k tejto úlohe použije ovládače pre Windows a váš dokument vytlačí. Vďaka obmedzeniam Googlu nebudete môcť v prípade virtualizovania Androidu pomocou BlueStacks využívať prístup na Android Market, avšak spoločnosť pracuje na alternatívnom riešení, ktorým by mohol byť obchod Amazon App Store. Aplikácia BlueStacks sa momentálne nachádza v rannej fáze vývoja a nie je verejnosti dostupná. V priebehu druhej polovice tohto roka by však mohla spoločnosť BlueStacks uviesť jej prvú verziu a my sa tak čoskoro možno dočkáme plnohodnotného virtualizovania Androidu na počítačoch s operačným systémom Microsoft Windows.

Zdroj: www.slashgear.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.