Reklama

CoPilot Live HD: navigácia pre Apple iPad!

Marek Šimunek

Spoločnosť ALK Technologies je známa svojimi navigačnými riešeniami CoPilot pre tablety a Apple iPhone. Pre americký trh práve predstavila svoju najnovšiu variantu CoPilot Live HD určenú špeciálne pre Apple iPad 3G, pričom ostatné regióny by mali byť dostupné čoskoro po začatí celosvetového predaja.

CoPilot Live HD

Očakávaný Apple iPad sa pýši veľkým 9,7“ displejom, ktorý je ako stvorený na pohodlné navigovanie. Spoločnosť ALK technologies sa na základe svojich dlhoročných skúseností s vytváraním navigačného softvéru pre tablety CoPilot Live Laptop Series rozhodla vytvoriť navigačný softvér pre iPad 3G, ktorý by dokázal vyťažiť maximum z jeho veľkého displeja. Veľká obrazovka predstavuje dostatok priestoru pre súčasné zobrazenie 2D a 3D mapy aj s potrebnými navigačnými inštrukciami a rovnako ako na iných zariadeniach umožňuje navigovanie v „Portrait“ aj „Landscape“ móde. Momentálne je však najnovšia verzia tohto navigačného softvéru dostupná len v USA a pre Apple iPad 3G, nakoľko potrebuje mať pripojenie k sieti pre prenos údajov o dopravnej situácií v reálnom čase. Mapové podklady sú pritom uložené naďalej v pamäti zariadenia. Ostatné regióny by mali byť dostupné akonáhle bude iPad dostupný celosvetovo. CoPilot Live HD je niečo viac ako bežná Turn-By-Turn navigácia. Užívateľ má možnosť jednoduchého editovania a pridávania zastávok ako aj rýchly prehľad celej cesty. Priamo z aplikácie pritom môžete jednoducho ovládať aj integrovaný iPod a počas navigovania tak počúvať vašu obľúbenú hudbu.

CoPilot Live HD

Pre pohodlné navigovanie však budete potrebovať držiak do auta a momentálne ich na trhu nie je veľa, čo by sa však malo postupne zmeniť. Generálny riaditeľ spoločnosti ALK Technologies sa vyjadril, že CoPilot Live HD prináša absolútne jedinečný navigačný zážitok na iPade 3G. Vývoj aplikácie pre iPad bol prirodzeným krokom na základe obľúbenosti aplikácie CoPilot Live iPhone. iPad predstavuje pre ALK výhodnú platformu pre využitie rokov skúseností s vývojom navigačných riešení pre rôzne platformy. CoPilot Live HD bol zaradení do schvaľovacieho procesu spoločnosti Apple pre zaradenie do App Store a jeho dostupnosť sa predpokladá na začiatku mája za rovnaké ceny ako aplikácia určená pre iPhone.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.