Reklama

Copenhagen Wheel – revolučné bicyklové koleso, ktoré rozhoduje za vás

Marek Šimunek

Copenhagen Wheel je také nie úplne obyčajné koleso, vďaka ktorému sa hybridným môže stať akýkoľvek bicykel. Dokonca samo vie, kedy potrebujete pomôcť a kedy si vystačíte s vlastnou silou.

Copenhagen Wheel

Kodanské koleso, ako by sa voľne názov tohto „čarostroja“ dal preložiť sa do produkcie dostáva vďaka start-upu Superpedestrian. Tento projekt nie je žiadna novinka a už nejakú dobu prebieha jeho vývoj. Teraz to však už konečne vyzerá tak, že by sa toto unikátne koleso mohlo dostať aj do predaja. Čo to vlastne Copenhagen Wheel je?

Copenhagen Wheel

Je to na prvý pohľad bežné bicyklové koleso, ktoré má v strede akúsi červenú puklicu. V nej sa však skrýva kopec moderných technológií a hlavne elektromotor, ktorý vám v prípade potreby pomôže zdolať aj ten najväčší kopec, alebo dlhšiu vzdialenosť. Čaro tohto kolesa je v jeho jednoduchosti. Nemá totiž žiadne tiahla, ovládače ani nič podobné. O všetko sa stará automatika.

Koleso sa učí vášmu štýlu jazdy a na základe toho vám pomáha v pohybe. Ak teda automatika zistí, že idete do kopca pomôže vám, rovnako môžete čakať od kolesa pomoc ak idete rýchlejšie po rovnej ceste. Ak naopak brzdíte, koleso to zistí a začne automaticky dobíjať integrovanú batériu. Tú môžete samozrejme dobíjať aj vy sami. Podľa vývojárov by sa vám to malo podariť za zhruba 4 hodiny. Takto nabité koleso vám umožní uháňať v prípade potreby rýchlosťou až 25 km/h a vydrží až na 50 km jazdy.

Copenhagen Wheel

Koleso je navyše vybavené aj technológiou Bluetooth 4.0, vďaka ktorej ho môžete spárovať so samostatnou aplikáciou pre smartfóny s Apple iOS alebo Google Android. Následne môžete pomocou tejto aplikácie kontrolovať stav energie, štatistiky, alebo koleso zamknúť, čím zabránite ukradnutiu bicykla. Geniálna vec do mesta však? Copenhagen Wheel si môžete predobjednať za špeciálnu cenu 699 USD (514,39 €), pričom v predaji bude za 799 USD (587,98 €).

Copenhagen Wheel

Foto: Superpedestrian

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.