Reklama

Coolpad ofenzíva na Slovensku. Pozrite si novinky!

Roman Calík

Coolpad rozširuje portfólio svojich smartfónov, ktoré budú dostupné na Slovensku. K už predávaným novinkám Coolpad Porto S a Coolpad Torino S pribudnú dva výkonnejšie a väčšie smartfóny Torino a Max. Navyše sa môžete tešiť na vylepšené rozhranie, nové funkcie a samozrejme atraktívne ceny.

Coolpad je čínska značka, ktorá celosvetovo neustále rastie a v súčasnosti je už 9. najväčším svetovým výrobcom smartfónov. Patrí mu 3,2% podiel na trhu. Cieľom výrobcu je prinášať smartfóny, ktoré zaujmú na prvý pohľad svojím dizajnom a samozrejme i cenou.

Coolpad Porto S

Pozrite si

Coolpad Porto S – mladícky smartfón s lepším displejom a silnejšou batériou

Tento smartfón netreba veľmi predstavovať, už sme ho v redakcii aj testovali. Test vyšiel v časopise TECHBOX číslo 4/2016. Výrobca sa pýši tým, že je najtenší spomedzi konkurencie s telom hrubým 7,6 mm. Za cenu 109 € ponúkne 5-palcový HD displej, 8 Mpx fotoaparát či 4-jadrový procesor s pamäťou 1 GB RAM.

Pozrite si

Coolpad Porto: cenová bomba pre tínedžerov

Cooplad Torino S

Smartfón Coolpad Torino S sa na Slovensku začal predávať v týchto dňoch. Taktiež ho už v redakcii testujeme. Za cenu 169 € zaujme hneď vo viacerých ohľadoch. Musíme priznať, že dizajn tela sa vydaril a z držania smartfónu máte vynikajúci pocit.

V zadnej časti pod 8 Mpx fotoaparátom však nájdete niečo, čo v danej cenovej kategórii neponúka žiadny výrobca. Čítačku odtlačkov prstov. Tá zvládne prečítať odtlačky z akéhokoľvek uhla, t.j. 360-stupňov a môžete ich využiť na odomknutie smartfónu, ale i na prístup k vybraným aplikáciám, na spúšť fotoaparátu, na platby či nahrávanie hovorov.

Zaujímavosťou je aj infračervený port. Displej má 4,7-palca, pričom štvorjadrový procesor Snapdragon 410 dopĺňa 2 GB RAM. Škoda len, že batéria má iba 1 800 mAh.

Coolpad Torino

Smartfón, ktorý môže rozvíriť vody na našom trhu je rozhodne Coolpad Torino, ktorý sa začne predávať približne o mesiac. Nájdete ho aj v ponuke operátora O2. Za cenu 219 € má 5,5-palcový HD displej, atraktívne 2,5D zakrivené sklíčko a osemjadrový procesor Snapdragon MSM8929 s 3 GB RAM.

Pozrite si

Coolpad Torino: protiprúdar s 5,5“ displejom

Pochváliť musíme dizajn, smartfón vyzerá o triedu lepšie. Taktiež mu nechýba čítačka odtlačkov prstov a má lepší 13 Mpx fotoaparát. Ten ponúkne viacero zaujímavých funkcií, vďaka novému rozhraniu COOLUI, ktoré ponúknu všetky smartfóny výrobcu. Napríklad získate Pro mode pre viac nastevení, HDR či dokonca funkcie ako Age detection (odhad roku) či vylepšenie tváre Beautified. Fotoaparát by mal tvoriť aj pekné macro fotografie, s micro focus.

Zaujímavou funkciou je aj možnosť nahrávania hovorov, pričom si môžete vopred nastaviť, ktoré hovory budú nahrávané. Smartfón má tiež kovový rám a samozrejmosťou je podpora 4G či dvojice SIM kariet.

Coolpad Max

Vlajkovou loďou v ponuke výrobcu bude model Max. Vo svete je už známy aj ako model A8. Už na prvý pohľad vidieť, že smartfón je luxusnejší a v zlatej verzii vynikne aj kovové telo. Nám pripomína tak trochu poslednú generáciu smartfónov Honor.

Pozrite si

Coolpad MAX – s Duálnym priestorom pre súkromný obsah

Opäť nechýba čítačka odtlačkov prstov na zadnej strane. To, čo bude majiteľov zaujímať sú vynikajúce parametre pri cenovke 350 299 €. A to je najmä 5,5-palcový Full HD displej či procesor Snapdragon 617 so 4 GB pamäťou RAM. Interná pamäť je až 64 GB a taktiež poteší 13 Mpx fotoaparát ISOCEL.

Novinke nebude chýbať ani rýchle nabíjanie, i keď batéria s kapacitou 2 800 mAh opäť podľahla tenkému 7,6 mm telu. Prekvapením je aj funkcia Dual Space, ktorú nájdete aj v smartfóne Torino. Umožní vám totiž vytvoriť si súkromné rozhranie, ku ktorému sa dostane cez heslo alebo pomocou odtlačku prsta. Tu môžete mať vlastné fotografie, ale aj ďalšie účty na sociálne siete a podobne.

Novinka dorazí na náš trh v celkom luxusnom balení počas júla júna 2016.

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.