Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Cooler Master predstavil netradičné počítače v tvare žraloka a tenisky Sneaker

Cooler Master predstavil netradičné počítače v tvare žraloka a tenisky Sneaker
Zdroj | Cooler Master
Michal Sobek
Cooler Master predstavil netradičné počítače v tvare žraloka a tenisky Sneaker
Zdroj | Cooler Master
Zdroj | Cooler Master

Síce už je po výstave CES, ale spoločnosť Cooler Master, ktorá sa zaoberá hernými PC a príslušenstvom, až teraz odhalila nové hotové počítače s netradičným dizajnom. Ktorý by ste si vybrali? Tenisku alebo žraloka?

Stolné počítače sú zaradené do troch radov. Be Excellent zahŕňa modely Cooler Master Cooling X a AIOX NUC, ktoré využívajú výkonné procesory a grafické karty. Be Different je radom netradičných počítačov Shark X, Sneaker X a Mini X, ktoré sa výrazne odlišujú dizajnom. Be Creative ponúka limitovanú edíciu k 30. výročiu založenia značky počítača Cosmos Inflinity.

Počítač Cooling X je určený hráčom alebo tvorcom obsahu, ktorí vyžadujú vysoký výkon v kompaktnom prevedení. Systém je chladený kvapalinou, k nemu sa pridáva aj chladenie samotnej skrine prostredníctvom inovatívnych bočných panelov.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Cooler Master

Model AIOX NUC má systém založený na platforme Intel NUC. Je vybavený procesorom Intel Core i9 12. generácie spolu s vodným chladičom MasterLiquid Flux, ktorý je preňho aj špeciálne navrhnutý.

Dostávame sa k najzaujímavejším kúskom, ktorými sú modely Shark X a Sneaker X. Prvý menovaný má tvar žraloka, pričom ten druhý pripomína ikonické botasky Sneaker. Oba počítače ponúkajú vysoký výkon, podporujú základné dosky formátu ITX, zdroje SFX a AIO chladiča.

Medzi nové počítače série Be Different sa tiež radí Mini X, ktorý síce vyzerá obyčajne, ale táto malá skriňa je navrhnutá tak, aby bolo možné vymeniť doslova všetky komponenty. Modulárne sú nielen tie, ale aj vnútorný priestor, ktorý je možné osadiť základnými doskami formátu ITX, zdrojmi SFX a grafickými kartami NVIDIA radu 4000, resp. AMD radu 7000.

Limitovaná edícia Cosmos Infinity 30th Anniversary je prerobenou verziou modelu C700M, pričom využíva prémiové materiály a farebnú schému chameleóna, ktorá zodpovedá ikonickým farbám Cooler Master. K dispozícii je iba limitovaný počet 1 000 kusov a na oboch stranách sa nachádza pamätná plaketa s výrobným číslom. Všetky produkty budú k dispozícii postupne v priebehu roku 2023, najskôr až v druhom kvartáli.