Reklama

Compulab Trim Slice: skutočne vreckový počítač

Dominik Fúsek

Technologický pokrok nám umožňuje vyrábať stále výkonnejšie súčiastky, ktoré sú ale zároveň menšie a energeticky úspornejšie. Práve to využila spoločnosť Compulab pri navrhovaní Trim Slice – ultrakompaktného PC. Trim je len o niečo väčší ako dnešné smartfóny, napriek tomu poskytuje veľmi dobrý výkon.

Compulab Trim Slice

Za svoju unikátnosť vďačí Trim Slice najmä svojim rozmerom – ktoré činia len neuveriteľných 130 x 95 x 15 mm. Až na šírku, podobné rozmery majú dnešné smartfóny s uhlopriečkou displeja 4,3 palca. Nuž a čo sa podarilo výrobcovi do tejto kovovej krabičky vtesnať? V prvom rade výkonný dvojjadrový procesor NVIDIA Tegra 2, ktorý stále častejšie vidíme v smartfónoch (LG Optimus 2X: Dual Core v smartfóne je tu!) či tabletoch (Motorola XOOM: Najlepší Android tablet?). Ten je taktovaný na 1 GHz a obsahuje úspornú GPU GeForce. Čo sa týka pamätí, prítomná je 1 GB DDR2 a SSD o veľkosti maximálne 64 GB. Prítomné sú aj sloty na SDHC a microSDHC  pamäťové karty.

Compulab Trim Slice

Integrovaný procesor si poradí aj s Full HD videom, jeho schopnosti sa plne prejavia v spolupráci s HDMI výstupom. Z konektorov sú prítomné aj štyri USB 2.0 a jeden DVI port, bezdrôtovo sa pripojíte cez Wi-Fi a Bluetooth. Keďže Tegra nepotrebuje aktívne chladenie, Trim Slice neobsahuje ventilátor, vďaka čomu bude počítač úplne nehlučný. Ak vás tento drobec zaujal, vedzte, že spustenie jeho predaja sa plánuje na apríl, avšak cenu zatiaľ nepoznáme.

Compulab Trim Slice

Foto: Compulab

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.