Reklama

CobraTag: dokonalý pomocník pre zábudlivých

Števo Porubský

Asi to poznáte, sedíte niekde na obede, zaplatíte, zdvihnete sa a odídete. Okrem toho, že ste najedení a spokojní, tak vám nič nechýba. Mobil máte, peňaženku tiež. Až v aute zistíte, že na niečo ste predsalen zabudli. Príručná taška s kľúčmi ostala na vedľajšej stoličke…

 CobraTag

Našťastie ja nie som takýto prípad, ja si zabúdam peniaze v bankomate. Určite sa však ten, komu sa to stáva takmer pravidelne, poteší. Na trhu sa totiž objavilo mini elektronické zariadenie veľkosti kľúčenky, ktoré pripevníte prakticky na čokoľvek a už nič nezabudnete ani nestratíte. Ako to funguje? CobraTag pracuje na princípe Bluetooth pripojenia, ktoré má dosah pár metrov, takže ak máte zariadenie spárované cez aplikáciu vo vašom Androide, okamžite po vzdialení sa od tašky či kľúčov vás telefón upozorní. Ak ich neviete nájsť, viete prinútiť kľúčenku „pípať“. Funguje to však aj opačne. Ak neviete, kde máte mobil, stačí stlačiť tlačidlo na kľúčenke a mobil začne zvoniť. CobraTag tak stačí pripevniť napríklad na spomínané kľúče alebo príručnú tašku a zapnúť.

 CobraTag

Druhou nespornou výhodou je, že vďaka zabudovanému GPS modulu vie kľúčenka zaznamenávať svoju polohu a porovnávať ju s polohou telefónu. Ak sa vzdialenosť neúmerne zväčší, aplikácia vie podľa výrobcu poslať mail, SMS správu i dokonca správu na Twitter alebo Facebook. Opäť je ale nutné mať zapnutú aplikáciu CobraTag. Horšie je, ak si aplikáciu vypnete počas pobytu doma či v kancelárii, aby vás neotravovalo pípanie a neskôr ju zabudnete zapnúť. Zábudlivcom potom už fakt nič nepomôže. Nabíjanie batérie neznámej kapacity je vyriešené cez microUSB konektor. Cena tejto hračky sa na americkom trhu pohybuje okolo 60 USD, teda približne 43 €.

Pozn.: Výrobca, pravdepodobne po tom, čo zistil, že Phone Tag je označenie už dávno zavedenej služby, zmenil pôvodný názov kľúčenky PhoneTag na CobraTag.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.