Reklama

Čo ukrýva Samsung Galaxy S20 Ultra 5G v obrovskom fotoaparáte?

Zdroj | iFixit
Stanislav Vinc
Zdroj | iFixit
Zdroj | iFixit

Nebola by to vlajková loď, ak by ju nerozobrali experti zo spoločnosti iFixit. Tomuto už tradičnému rituálu sa nevyhol ani nový Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, pri ktorom nás zaujímalo najmä to, čo sa ukrýva v jeho obrovskom fotoaparáte na zadnej strane.

Pozrite si

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G – klinec do rakvy pre digitálny foťák

Nový Samsung Galaxy S20 Ultra 5G sme podrobili testovaniu aj v našej redakcii, no na rozdiel od spoločnosti iFixit sme samozrejme nemali možnosť nahliadnuť do jeho útrob. To sa s najnovšou technologickou pitvou tejto spoločnosti zmenilo, vďaka čomu už vieme, prečo zaberá jeho 108 Mpx fotoaparát na zadnej strane toľko miesta.

Zdroj | iFixit

Už prvotné otvorenie smartfónu prezrádza, že Samsung nemal veľmi na výber a hardvér do už tak dosť veľkej konštrukcie naukladal najefektívnejšie, ako to len šlo.

Zdroj | iFixit

Veľkú časť vnútra zaberá práve nový modul fotoaparátov, ktorého súčasťou je aj pomerne veľký teleobjektív, ktorý je v smartfóne uložený paralelne k zvyšku hardvéru a na svet nazerá vďaka periskopu. Samotný teleobjektív sa stará o 4-násobné optické priblíženie, ktoré senzor ďalej digitálne zväčšuje až na 100-násobné priblíženie.

Zdroj | iFixit

Matičná doska obsahom až tak neprekvapuje, jej súčasťou je aj 5G a Wi-Fi 6 modem. Nezanedbateľnú časť vo vnútri zaberá aj batéria s kapacitou 5 000 mAh. Za pozornosť však stojí fakt, že Galaxy S20 Ultra 5G svojim vnútorným uložením značne pripomína model Galaxy Note10+ 5G, akurát v ňom samozrejme chýba stylus.

Zdroj | iFixit

Nie je zrejme až tak veľkým prekvapením, že Samsung Galaxy S20 Ultra 5G získal v hodnotení opraviteľnosti slabé hodnotenie 3 z 10. Dôvodom je nevyhnutnosť opatrného postupu cez sklenenú zadnú časť, boj so značnou dávkou lepidla a potreba kompletného výberu hardvéru v prípade opravy obrazovky.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.