Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čo si pozrieť na streamoch pre lepšie porozumenie súčasnej vojny na Ukrajine?

Čo si pozrieť na streamoch pre lepšie porozumenie súčasnej vojny na Ukrajine?
Zdroj | Netflix
Michal Spiegel
Čo si pozrieť na streamoch pre lepšie porozumenie súčasnej vojny na Ukrajine?
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

Na streamovacích službách HBO Max a Netflix nájdeme viacero zaujímavých filmov a seriálov, ktoré nám môžu pomôcť lepšie sa orientovať v temných dejinách tohto sveta a tak lepšie pochopiť aj to, čo sa dnes odohráva na Ukrajine.

How to Become a Tyrant

Netflix

O tom, ako sa stať tyranom si môžete pozrieť tento vydarený seriál na Netflixe, ktorý rozoberá život a metódy šiestich najznámejších diktátorov minulého storočia. Ovládanie médií, propaganda, zamlčiavanie opozície – to sú metódy, ktoré aj dnes autoritatívni vládcovia.

https://www.youtube.com/watch?v=ExqEwqOrVE8

Chernobyl

HBO Max

Seriál o sovietskom myslení, o zatajovaní a tvrdej politike, kde život jednotlivca nič neznamená. Veľmi aktuálny film o najväčšej jadrovej katastrofe v novodobej histórii. O roku 1986, kedy došlo k nehode v ukrajinskej jadrovej elektrárni Černobyľ.

The Last Czars

Netflix

Seriál predstavuje cársku dynastiu Romanovcov, ktorí vládli v Rusku viac ako tri storočia. Konkrétne je príbeh o poslednom cárovi Ruska, Mikulášovi II, ktorého po revolúcii aj s celou rodinou popravili. Následne sa k moci dostali komunisti, ktorí krajine vládli až do 90. rokov 20. storočia.

Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom

Netflix

Vynikajúci dokumentárny film, ktorý deň za dňom ukazuje protesty na Majdane v roku 2013 a 2014. Po pozretí tohto filmu sa dozviete veľa o ukrajinskej odvahe, nezlomnosti a boji za slobodu. Zároveň zistíte, aké boli korene jedného z najhorších novodobých konfliktov európskej histórie.

WWII In Color: Road to Victory

Reálne zábery z druhej svetovej vojny, no zreštaurované a s pridanou farbou tak, aby bol film vizuálne prívetivý aj pre súčasného diváka. 10 epizód, ktoré sa venujú kľúčovým míľnikom najničivejšej vojny v histórii.