Reklama

Čo prináša nová generácia smart okuliarov Epson Moverio ?

Zdroj | Epson
Richard Pliešovský
Zdroj | Epson
Zdroj | Epson

Epson sa už 10 rokov venuje vývoju inteligentných okuliarov s technológiou pre rozšírenú realitu (AR). Spoločnosť teraz predstavila štvrtú generáciu, prináša priesvitnú binokulárnu obrazovkou Si-OLED s HD rozlíšením a množstvo nových funkcií.

Inteligentné okuliare Moverio najnovšej generácie prídu na trh v podobe modelov BT-40 a BT-40S. Každý model je určený pre inú cieľovú skupinu, hlavné vlastnosti majú spoločné. Patrí medzi ne rozlíšenie 1 920 x 1 080 px, širšie zorné pole o 34 stupňov (ekvivalentná projekcia 120″ obrazovky zo vzdialenosti 5 m), vysoký kontrastný pomer 500 000 : 1, nový dizajn slúchadiel s lepším rozložením hmotnosti či estetický dizajn s konštrukciou v štýle klasických okuliarov a voliteľnými tmavými sklami.

Zdroj | Epson
Pozrite si

Epson má unikátne smart okuliare Moverio BT-30C s OLED displejom

Epson Moverio BT-40

Okuliare sa pripájajú ku kompatibilným zariadeniam (smartfóny, tablety, notebooky) cez USB-C a môžu sa využívať ako druhý displej, podobne ako externé monitory k notebookom.

Zdroj | Epson

Moverio BT-40 prinášajú výhodu veľkého kvalitného displeja, ktorý si zobrazí len daný používateľ, ide teda niečo podobné ako slúchadlá na počúvanie hudby bez toho, aby sa vyrušovalo okolie. Sú vhodné pre používateľov mimo kancelárie a ďalších verejných priestorov, kde má ochrana súkromia a pohodlia svoje miesto.

Zdroj | Epson

Okuliare Moverio BT-40 poskytujú virtuálnu pracovnú stanicu, ktorá sa v čase pandémie skvele hodí aj pre home-office. Používatelia si budú môcť naplno užiť komfort vďaka lepšiemu dizajnu, dokonca ani dioptrické okuliare nepredstavujú prekážku.

Dodávajú s vankúšikmi na nos, ktoré umožnia optimálne nosenie a ich tvar je možné upraviť tak, aby sedeli naozaj každému.

Moverio BT-40 sú dobrým riešením pre používateľov, ktorí potrebujú optimalizovať svoj čas a prezerať dôverné dokumenty aj na verejných priestranstvách.

Novinka bude k dispozícii ešte tento mesiac.

Zdroj | Epson

Epson Moverio BT-40S

Moverio BT-40S ponúkajú možnosť inteligentnej riadiacej jednotky s OS Android pre vloženie vlastného softvéru. Riadiaca jednotka Moverio je kompatibilná s Google Play a prispôsobená pre celý rad komerčných aplikácií. Okuliare disponujú integrovanou dotykovou obrazovkou, rozšíriteľnou pamäťou do 2 TB a stupňom krytia IPX2.

Zdroj | Epson

Riadiaca jednotka ponúka pripojenie Wi-Fi, Bluetooth, GPS, kompas, akcelerometer, gyroskop, kameru, blesk, mikrofón a audio konektor. Batéria zvládne 5 hodín prehrávania videa.

Pozrite si

OPPO AR Glass 2021 – o krok bližšie k AR okuliarom, na aké čakáme

Moverio BT-40S je možné využiť najmä v múzeách, zábavných parkoch, historických pamiatkách a podobných atrakciách. Svoje využitie nájdu aj v divadlách a kinách, ktoré chcú rozšíriť služby sprístupnením titulkov na displeji. Ďalšie možnosti uplatnenia nájdu v zdravotníctve, napríklad v zubných ordináciách a strediskách, ktoré takto môžu poskytnúť zaujímavé projekcie pre pacientov.

Zdroj | Epson

Epson Moverio BT-40S budú k dispozícii od februára 2021, presnú cenu zatiaľ nepoznáme.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.