Čo pre vás v roku 2022 pripraví Amazon, Apple, Huawei a Samsung?

ZDROJ | tookapic | Pixabay

Silvester je dňom, keď jedným okom sumarizujeme uplynulý rok a druhým sa už pozeráme dopredu v túžbe zhliadnuť to, čo nás čaká. Na čo sa môžeme tešiť. Z dobre neinformovaných zdrojov sme získali informácie o tom, čo pre nás pripravujú svetoznáme značky.

Pokrok ide nezadržateľne ďalej. Niekedy kopíruje svetové trendy v móde, inokedy odráža najnovšie vedecko-technické poznatky a občas len maskuje vlastnú nedokonalosť. Nebude tomu inak ani teraz. Zdá sa, že sa máme na čo tešiť!

ZDROJ | Pixabay

Pozrite sa, čo (zrejme) prinesú v roku 2022 známi producenti. Značky sme zoradili podľa abecedy.

Amazon

Hlasov asistentka Alexa má dostať úplne novú sériu povelov pre tzv. Výzvy (Challenge). Alexe bude stačiť povedať Zadaj mi výzvu a umelá inteligencia pre vás vymyslí naozaj niečo zaujímavé a zábavné, ktorým zaženiete nudu, pobavíte priateľov a zaujmete na antisociálnych sieťach. Podľa uniknutých schém sa môžete tešiť napríklad na výzvu Daj fakera vlaku (postavíte sa na koľajnice, vystrašenému rušňovodičovi ukážete populárne gesto a tesne pred nárazom odskočíte), Ľad (prechádzate sa po topiacom sa ľade nad riekou) či Billy Tell (zo strelnej zbrane sa pokúsite odstreliť jablko, ktoré má položené na hlave váš najlepší priateľ, resp. mladší súrodenec).

ZDROJ | Moen

V ponuke ostane aj mimoriadne obľúbená výzva Šok, kedy sa do elektrickej zásuvky zapojí telefónna nabíjačka len do polovice vidlice a následne sa mincou dotknete odhalených kolíkov. Mimochodom, práve táto výzva si získala popularitu aj medzi našimi politikmi. S úspechom si ju vyskúšali nielen koaliční, ale i opoziční zákonodarcovia a ku koncu roku tak našli tému, na ktorej sa úprimne zhodli.

Apple

Apple ide vyrábať nové klávesnice. Hlavnou inováciou bude zníženie počtu kláves. Na numerickej klávesnici zmizne číslo 6, pretože sa používa najmenej so všetkých čísel. Podľa prieskumov Apple je rovnako nadbytočné písmeno H. Aj to zmizne.

ZDROJ | Apple

Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti, Tima Cooka, prinesú tieto zmeny oveľa lepší používateľský zážitok a väčšie možnosti kreativity. Apple tak ide v zmysle svojich tradícií, jeho klávesnice nemajú napríklad tlačidlo delete.

Tento rok sme sa dočkali (triumfálneho?) návratu ikonického konektoru MagSafe. Apple však s retro inováciami v konektivite neskončil. Podľa posledných leakov sa v nových mobilných zariadeniach používajúcich Lightning môže „tešiť“ na staronový 30-pinový konektor, ktorý sa v iPhonoch použil naposledy v roku 2011 (model iPhone 4S). Nová technológia poteší majiteľov starách káblov a bude teda obrovským prínosom aj z hľadiska ekológie, na čo je Apple mimoriadne pyšné.

Huawei

Ani Huawei nie je cudzia ekológia. Kým donedávna dávala spoločnosť prednosť tzv. cuckoo research (kukučiemu výskumu), keď špióni z Huawei pracovali v iných technologických firmách a získané poznatky aplikovali v Huawei, v roku 2021 príde s absolútnou novinkou. Namiesto plastových, sklenených či kovových zariadení budú všetky novinky (okrem notebookov) vyrábané z tvrdeného papiera. Týmto sa zároveň vysvetľuje, prečo v posledných rokoch spoločnosť odkúpila množstvo kľúčových papierní na celom svete.

ZDROJ | Huawei Technologies

Druhou novinkou v portfóliu Huawei má byť úplne nový elektromobil. Predávať sa má pod názvom Huawei Model A, obsahovať bude až 90 % vlastných dielov, vrátane čipov, senzorov a batériových článkov. Uvedenie na trh však môžu spomaliť súdne spory s rôznymi firmami (Tesla, Bosch, Nvidia, Renesas), ktoré tvrdia, že Huawei neoprávnene využíva ich patenty.

Pozrite siHuawei ide do elektromobilov. Ponúka autonómiu 4. úrovne

Samsung

Samsung vraj pripravuje úplne nové označovanie svojich vlajkových lodí. Ešte donedávna sme ich poznali ako S21, S20, či ešte predtým S10, S9, S8. Najnovšia generácia, ktorá má byť predstavená koncom januára sa bude označovať Galaxy S2022, S2022 Plus a S2022 Ultra. Všetko vraj kvôli tomu, aby používatelia vedeli ľahšie zistiť, o ktorý ročníkový model sa jedná.

Medzi prísne tajný projekt patrí nová séria skladacích zariadení. Po modeloch typu Flip a Fold sa môžeme vraj už v lete 2022 tešiť na Z Leporelo 5G. Jedinečný smartfón, ktorý sa bude sklápať a rozklápať do troch častí, presne ako leporelo. Po rozložení všetkých panelov získa používateľ displej s uhlopriečkou 7,9 x 21 palcov. Hrúbka zloženého Leporela bude len 38 mm.

Ďalšou novinkou, ktorou nás Samsung v auguste milo prekvapí budú okuliare pre AR. Budú mať HD rozlíšenie, ktoré vraj bohato postačuje. Spárovať sa budú dať výlučne so smartfónmi Galaxy série S2022 a využijete ich napríklad na prezeranie sociálnych sieti. Zamrzí, že headset nebude mať integrovanú batériu, napájať sa bude cez USB-C port. Koncern takto urobil kompromis medzi nízkou hmotnosťou (cca 500 gramov) a dlhou výdržou. Ideálne bude napájať headset powerbankou, ktorú môžete mať prakticky zastrčenú vo vrecku nohavíc. Uvádzacia cena má byť 7 199 juanov (999 eur).

Čo poviete na najnovšie trendy v hi-tech? Myslite si, že sa niektoré splnia, alebo to bude len čisto naša fikcia, ktorou sme vám chceli spríjemniť posledné hodiny starého roka 2021?