Reklama

Čo pod stromček pre domáceho miláčika? Vybrali sme 6 najlepších smart hračiek

Zdroj | Unsplash/Karsten Winegeart
Lissett Pliešovská
Zdroj | Unsplash/Karsten Winegeart
Zdroj | Unsplash/Karsten Winegeart

Vianoce sú pred dverami, rozmýšľame aký darček kúpiť jednotlivým členom rodiny. Deti chcú smartfóny, starí rodičia sú čoraz technicky zdatnejší a preto ich môžeme potešiť smart hodinkami, či tabletom. Ale čo naši zvierací členovia rodiny? Je niečo smart aj pre nich v ponuke?

My sme sa v našej redakcii rozhodli pozrieť na smart ponuku určenú pre domácich miláčikov. Nie je toho zatiaľ veľa, no pár vychytávok sme predsalen našli. Prejde pár rôčkov a smart bude i v zvieracej ríši udomácnený pojem s nápadmi zavedených výrobcov.

Najčastejšími domácimi miláčikmi sú mačky a psy, preto je prirodzené, že prvé smart výrobky sú práve určené im, no my sme našli i niečo pre rybičky.

Obsah pokračuje pod reklamou

Smart Laser Dot Cats

Automatický laser je určený na zábavu pre mačky, posiluje lovecký inštinkt a zároveň vytvára dostatočný priestor na zábavu a pohyb zvieraťa. Zaujímavý je aj dizajn tejto hračky, má tvar mačacej hlavy. Pýtate sa ako funguje? Treba nainštalovať appku Tesla Smart, je dostupná pre zariadenia Android a iOS v siedmich jazykoch. Pripojenie je cez Bluetooth, vďaka tomu viete zabezpečiť zábavu i počas vašej neprítomnosti. Mačka chytá červenú bodku pohybujúcu sa v troch rôznych režimoch. Skvelá je i možnosť manuálneho režimu, tu viete trajektóriu laseru ovládať zo smartfónu.

 

Ak sa vám ponuka nezobrazí správne kliknite sem.

Homerun CT10 – inteligentná hračka pre mačky

Homerun CT10 nenechá žiadnu mačku či kocúra ležať v pelechu, práve naopak prinúti ich k aktivite. Tvar smart hračky pripomína malý bezdrôtový vysávač, po obvode je rozmiestnených šesť otvorov, v ktorých sa objavuje farebné, vymeniteľné pierko. Viete nastaviť tri režimy – vysoký, stredný a nízky.

Gadget má kompaktné rozmery. Hračka je vybavená prírodným morčacím perím, ktoré je mäkké, veľmi príjemné na dotyk a vzbudzuje pozornosť farbou. Perie je vymeniteľné a bezpečné na používanie, neublíži vášmu domácemu maznáčikovi.

Zdroj | Homerunpet

LED indikátor dodáva potrebné informácie, sfarbí sa podľa prevádzkového režimu. Napája sa štyrmi tužkovými batériami (typ AA). Ovládanie je veľmi jednoduché. Stlačením tlačidla sa hračka zapne, dlhým stlačením zmeníte režim rýchlosti.

 

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa vám widget nezobrazí správne kliknite sem.

Interaktívna hračka pre psov

Cheerble Wickedbone je interaktívna hračka určená pre psov, ktorá poslúži v interiéri ako i v exteriéri. Ovládate ju pomocou aplikácie, ktorú musíte spárovať so smartfónom, podporuje Android aj iOS. Máte na výber z troch režimov s deviatimi rôznymi pohybmi. Je odolná voči poškodeniu, boky hračky sa pri poškodení ľahko vymenia.

Zdroj | Cheerble Wickedbone

Cheerble Wickedbone sa nabíja pomocou USB, trvá to približne hodinu. Batéria má kapacitu 500 mAh. Rozmery hračky sú 151,5 x 64 mm pri hmotnosti 300 g. O bezdrôtové pripojenie sa stará Bluetooth 4.0, zariadenie vyvinie maximálnu rýchlosť 4 m/s.

 

Ak sa vám widget nezobrazí správne kliknite sem.

Xiaomi smart krmítko

Smart dávkovač krmiva je navrhnutý tak, aby sa staral o správny prídel potravy pre psov, alebo mačky a ich majiteľom uľahčoval starostlivosť aj čase dovoleniek či dlhšej neprítomnosti. Do nádoby sa zmestí 1,8 kg granúl, čo pohodlne postačí na viac dní, samozrejme, odvíja sa to sa od hmotnosti zvieraťa a jeho apetítu.

Zdroj | Xiaomi

Dávkovač si spárujete v aplikácii Mi Home, tá je k dispozícii pre Android a iOS. V nej si dokážete nastaviť veľkosť porcie a čas kŕmenia. Dvojica zabudovaných senzorov kontroluje hladinu jedla, takže máte neustály prehľad o stave naplnenia zásobníka. Miska z nehrdzavejúcej ocele je mierne naklonená, aby kŕmenie prebehlo ľahko a bez znečisťovania.

Výrobca odporúča granule s priemerom 5 až 12 mm. Po nasypaní do zásobníka utesnenia silikónovým vekom, krmivo takto ostane čerstvé, suché aj dlhšiu dobu. Za zmienku stojí aj systém dávkovania. Bol dôkladne otestovaný, takže sa nemusíte báť, že pri používaní odporúčaných veľkosti granúl upcháte dávkovací systém.

Obsah pokračuje pod reklamou
 

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

Dávkovač krmiva pre rybičky

Smart Fish Feeder je dávkovač krmiva pre rybičky s obsahom 200 ml. Veľkou výhodou je, že kŕmenie rybičiek takto viete mať pod kontrolou aj keď nie ste doma. Poteší však aj zábudlivcov, ktorým to občas vypadne z hlavy. S týmto zariadením naprogramujete čas aj množstvo kŕmenia. Opäť stačí stiahnuť aplikáciu do smartfónu a už viete rybičky nakŕmiť aj z opačného konca sveta.

Zdroj | Tesla

Dávkovač treba umiestniť na akvárium. Má LCD displej, kde si môžete prezrieť aj históriu kŕmenia. Rozmery tohto praktického gadgetu sú 155 × 70 × 109 mm. Na kŕmenie sú ideálne granulované a vločkové krmivá. Krmítko môžete upevniť na sklo s hrúbkou do 24 mm.

Smart Cat Toilet TSL-PC-C101

Smart Cat Toilet je samočistiaci záchod pre mačky s objemom tri litre. Tento záchod budete ovládať pomocou aplikácie, ktorú nájdete už i v slovenčine. S touto aplikáciou viete mať pod kontrolou i hmotnosť vašej mačky resp. kocúra, čo je vítaná funkcia v mnohých prípadoch.

Toaleta si viete nastaviť podľa denného a nočného cyklu. Ďalšie nastavenia záležia na vašich preferenciách ohľadom čistenia, dávate prednosť manuálnemu alebo automatickému? Všetko si jednoducho nastavíte v mobilnej aplikácii tak, aby vám to vyhovovalo.

Zdroj | Tesla Smart

Aplikácia tiež zobrazuje všetky informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o tom, kedy váš štvornohý miláčik navštevuje toaletu. Nastavením čistiaceho cyklu nebudete musieť denne upratovať mačací záchod. Smart toaletu môžete ľahko rozobrať a vnútornú časť jednoducho vybrať. V prípade, že mačka poškriabe vnútornú silikónovú vložka, nič sa nedeje, sa dá vymeniť.

 

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

Na trhu je viacero inteligentných dávkovačov krmiva, nájsť sa dá množstvo zaujímavých smart hračiek. Dobrou správou však je, že „smart“ sa stáva pre výrobcov zaujímavým aj v kategórii domáci miláčikovia. Ako by to bolo, keby sme ich nechali žiť v minulosti?

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.