Reklama

Čo na to GoPro? DJI predstavilo namakanú kameru Osmo Action 3

Zdroj | DJI
Stanislav Vinc
Zdroj | DJI
Zdroj | DJI

Spoločnosť DJI pred malou chvíľou predstavila svetu svoju novú akčnú kameru Osmo Action 3. Zhodou okolností si čínska spoločnosť premiéru svojej novej kamery naplánovala na ten istý dátum (a takmer aj hodinu) ako GoPro.

Hoci v čase písania tohto článku ešte nová akčná kamera GoPro Hero 11 ešte nie je oficiálne na svete, každému je už zrejme jasné, že sa postaví priamo proti novinke DJI Osmo Action 3. Podľa jej parametrov však súdime, že obstojí aj pri silnej konkurencii.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nová kamera od DJI disponuje 1/1,7-palcovým senzorom, ktorý dokáže zachytávať video v 4K UHD rozlíšení pri 120 snímkach za sekundu a to v kombinácii so super-širokouhlým, až 155-stupňovým zorným uhlom.

Keďže ide o akčnú kameru, ktorá musí čo-to vydržať, DJI ju vybavil telom pripraveným zvládnuť teploty až do -20° C a ponorenie až do hĺbky 16 metrov. Aj pri takejto nízkej teplote má kamera na jedno nabitie vydržať neprestajne nahrávať video až po dobu 150 minút, mimo chladu ešte o 10 minút dlhšie.

Zdroj | DJI

Ak by sa aj kamera počas náročného nahrávacieho dňa vybila, späť v hre dokáže byť vďaka rýchlemu nabíjaniu už za 18 minút, čo jej postačí na nabitie batérie až na 80 %.

Špecialitou novej kamery má byť prepracovaný systém rýchleho upínania, vďaka čomu možno kameru rýchlo pripnúť do pred-pripraveného držiaka, prípadne ju z horizontálneho otočenia rýchlo prepnúť do vertikálneho, čo sa bude hodiť pri nahrávaní samostatných videí vo formáte 9:16 pre sociálne siete.

Základnú stabilizáciu videa DJI Osmo Action 3 obohacuje o funkciu HorizonSteady, ktorá dokáže pri nahrávaní 4K UHD/60 fps videa stabilizovať otrasy a výkyvy až do ±45°.

Ovládanie kamery prebieha cez dotykovú obrazovku na prednej alebo zadnej strane, prípadne cez smartfón či hlasové ovládanie. Kamera disponuje aj Wi-Fi modulom, ktorý je možné využiť aj na živé vysielania priamo z kamery na vybrané platformy. Aplikáciu v smartfóne je samozrejme možné využiť aj na úpravu a strih videí.

DJI Osmo Action 3 je už aktuálne v predaji a v štandardnom balení stojí 359 €. Ak by sa vám ku kamere hodila aj náhradná batéria, puzdro na batériu, 1,5-metrová selfie tyč a ďalšie drobné príslušenstvo, siahnuť môžete po Adventure Combo balení s cenovkou 459 €.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.