Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čo dokáže Walkman za 3 700 eur od Sony?

Čo dokáže Walkman za 3 700 eur od Sony?
Zdroj | Sony
Richard Pliešovský
Čo dokáže Walkman za 3 700 eur od Sony?
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Audiofili patria medzi sporadicky sa vyskytujúci druh ľudí milujúci absolútne verný zvuk. Za svoju pasiu sú ochotní minúť nemalé finančné prostriedky. Výrobcovia to veľmi dobre vedia.

Nie je MP3 prehrávač ako „MP3“ prehrávač. Dokazuje to Sony, ktoré uviedlo na trh hneď dva ultra špičkové Walkmany určené pre audiofilov. V skutočnosti ide o o vylepšené modely série Signature, ktoré boli predstavené v roku 2016. V oboch prehrávačoch je však teraz implementovaných viacero unikátnych audio technológií. Vďaka plne digitálnemu zosilňovaču a kvalitného bezolovnatého spájkovania by mali ste mali získať oveľa bohatší zvuk.

Zdroj | Sony

Top model Sony NW-WM1ZM2 je vybavený digitálnym zosilňovačom S-Master HX s vyladenými polymérovými kondenzátormi. Vysokokvalitný kábel Kimber Kable prepája zosilňovač so slúchadlovým konektorom. Zlatý povrch prehrávača nie je náhoda, ide o 99,99 % zlato, ktorým je pokryté bezkyslíkové medené šasi. Všetko má prispievať k „čistému, expanzívnemu“ výstupu. Sony zdôrazňuje, že aj spájkovacie body obsahujú zlato, ktoré má zlepšovať lokalizáciu zvuku a rozširuje zvukovú scénu.

Zdroj | Sony

Zariadenie má 5″ farebný displej s rozlíšením (1 280 x 720 px). Interná pamäť má 256 GB, rozšírite si ju cez microSD kartu. Walkman podporuje Wi-Fi streamovanie, má USB-C port a ponúka 40 hodín výdrže batérie pri prehrávaní zvuku v kvalite 96 kHz FLAC. Sony NW-WM1ZM2 podporuje až 32-bitový 384 kHz zvuk vo formátoch ako MQA a WAV, takže skôr budete riešiť kvalitu vstupu, ako výstupný hardvér. Spotify vám veľa kvality neprinesie. Maximálny výstupný výkon (JEITA 16 Ω/mW) je 60 mW. Bezdrôtový prenos zabezpečuje Bluetooth 5.0, systém beží na Androide 11. Cena novinky je 3 700 eur.

Ak ste audiofil z chudobnejšeých pomerov, je tu lacnejší model NW-WM1AM2. Ponúka väčšinu funkcií ako má Sony NW-WM1ZM2, akurát je vybavený šasi z hliníkovej zliatiny a káblom len z bezkyslíkovej medi. Kapacita internej pamäte je 128 GB. Cena prehrávača je prijateľnejších 1 399 eur.

Zdroj | Sony

Oba modely sú už v predaji. Podobne ako pri iných špičkových modeloch, aj tu sa vynára otázka, či kvalita použitých komponentov bude naozaj aj počuteľná. Je celkom možné, že majitelia Walkmanov budú mať skôr lepší pocit, než lepší hudobný zážitok.

Zdroj