Reklama

Čo prinesie očakávané predstavenie Apple Let Loose?

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

A je to tu! Apple v predstihu oznámil dátum špeciálnej udalosti, čo v preklade neznamená nič iné, ako predstavenie nových produktov.

Aké to sú síce výrobca neprezradil, obrázky k pozvánke však naznačujú, že pôjde o očakávaný príchod iPadov, konkrétne má ísť o modely série Pro a Air.

Apple Event je naplánovaný na 7. mája o 16-tej hodine nášho času. Bude virtuálny, podobne ako na jeseň Scary fast., kde sa ukázali nové MacBooky s procesorom M3. Hlavné obrázok pozvánky jasne naznačuje, že očakávať môžeme novú ceruzku Apple Pencil. Podľa niekoľkých informácií by mohla získať integráciu Find My, ako aj magneticky vymeniteľné hroty, ktoré dokážu simulovať rôzne nástroje na písanie a kreslenie.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Čo už dnes všetko vieme o iPhone 16?

Čo sa týka samotných iPadov, máme sa na čo tešiť. Pro modely prídu v 11″ a 12,9″ verziách, ktoré dostanú OLED displeje, teda rovnaké panely, ako využívame v iPhonoch. Nové dizajny budú (vraj) výrazne tenšie ako súčasné iPady Pro.

Okrem Pro série príde aj Air. Tá sa rozšíri o druhý model s veľkosťou uhlopriečky 12,9″, ktorá doplní základný model s 10,9″. Väčší iPad Air má údajne dostať mini-LED displej. Pôjde teda zrejme o rovnakú zobrazovaciu technológiu, ktorá sa používa na 12,9″ iPade Pro. Menší 10,9″ iPad Air bude vybavený rovnakými LCD panelmi ako má súčasná generácia. Podľa schém, ktoré unikli z dodávateľského reťazca Apple, budú nové iPady Air obsahovať vylepšený fotomodul. Aktuálne má iPad Air jediný kruhový výrez pre fotoaparát na zadnej strane.

K iPadom už neodmysliteľne patrí klávesnica. Apple má Magic Keyboard, jednu z najlepších na svete a zrejme aj najdrahšiu. Nová klávesnica dodá iPadu dizajn MacBooku, príde s pevnejším hliníkovým rámom. Klávesnica Magic Keyboard bola predstavená v roku 2020 a doteraz nebola aktualizovaná.

Apple si dalo prácu navyše, keď obnovíte domovskú stránku, zakaždým získate inú verziu pozvánky. Oplatí sa na to kliknúť.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.