Reklama

Clint Audio O1: Štýlové a božské Wi-Fi rádio

Roman Calík

Okrem mobilných zariadení, ako notebook či telefón, sa na internet môžete pripojiť napríklad aj s televízorom alebo Blu-ray prehrávačom. Wi-Fi signál však môže využiť aj vaše rádio.

Aktuálnou novinkou na našom trhu sú zaujímavé produkty dánskeho výrobcu Clint, ktoré sú špecifické tým, že dokážu byť on-line. Takým je i Wi-Fi/DAB/FM rádio Clint Audio O1. O-čko v názve rádia je skráteným názvom severského boha Odin, pričom výrobca tvrdí, že tak, ako severskí bohovia vynikali silou, vlastnosťami a zručnosťou, vynikajú aj jeho produkty medzi konkurenciou. Odin je konkrétne boh vojny a smrti, ale tiež boh poézie a múdrosti. Visel 9 dní pripichnutý svojou vlastnou kopijou na strome sveta. Tu sa naučil 9 silných piesní a 18 rún. Odin vraj dokázal prinútiť mŕtvych hovoriť, aby sa mohol pýtať najmúdrejších z nich. Zo svojho  trónu Hlidskjalf sleduje všetko, čo sa deje v deviatich svetoch. Tááák, to bolo malé odbočenie. Vráťme sa však do reálneho sveta a k modelu O1, ktorý je už na prvý pohľad zaujímavým zariadením. Potešia najmä oblé krivky lakovaného dreveného tela, pričom k dispozícii je biela, čierna a červená verzia rádia. Vo vrchnej časti je ukrytá dvojica 7W stereo reproduktorov.

Clint O1

Byť on-line je jednoduché

Prednej časti Wi-Fi rádia dominujú dva veľké ovládače a nechýba ani displej, ktorý je len dvojriadkový. O1-ka zvláda prehrávanie bežných FM rádií, pričom nechýba ani podpora RDS. Taktiež si poradí s digitálnym vysielaním DAB, avšak na Slovensku tento štandard nie je spustený. Čo však rozhodne najviac zaujme, je možnosť počúvať internetové rádiá. Nastavenie rádia by mal zvládnuť aj úplný začiatočník. Zariadenie si totiž samé vyhľadá siete a ak máte svoju Wi-Fi sieť chránenú heslom, stačí ho len zadať a počúvate. Samozrejmosťou sú tiež podcasty. Clint zvládne aj streamovanie hudby (MP3/WMA) z vášho počítača či domácej siete, pričom podporuje aj playlisty alebo prehráva hudbu priamo zo zdieľaného adresára. Ak chcete so zvukom niekam von, k dispozícii je 3,5 mm konektor pre slúchadlá alebo stereo výstup (RCA). Za cenu 109 € novinka rozhodne stojí za „ošahanie“. Škoda len, že chýba akýkoľvek externý vstup napríklad AUX, slot pre SDHC karty alebo USB. Wi-Fi rádio totiž nehrá vôbec zle, o čom sa dočítate aj v teste najvnovšieho vydania BCMOBIL & TECHBOX 3-4/2010.

Clint O1 lifestyle

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.