Reklama

Čítačka kníh Amazon Kindle iba za 59 €!

Dominik Fúsek

Namiesto fyzických dokumentov vo vyhotovení na papieri čoraz viac využívame efektívnejšie a úspornejšie elektronické formy a hoci pomaly, na rovnakej ceste sú aj knihy. Amazon patrí k najväčším predajcom e-kníh a zároveň výrobcom ich čítačiek. Jeho najnovší počin si môže dopriať takmer každý, nová generácia Amazon Kindle je skutočne dostupná.

Amazon Kindle

Najjednoduchšia z troch nových čítačiek je označená jednoducho Amazon Kindle. S uhlopriečkou displeja 6 palcov má ideálnu veľkosť na čítanie a zároveň sa zmestí do vrecka. Aj vďaka hrúbke len 8,7 mm zostala hmotnosť na zanedbateľných 170 gramoch. Spomínaný displej má rozlíšenie 800 x 600 bodov a využíva technológiu elektronického atramentu. Vďaka tomu mu absolútne nevadí ani priame slnečné žiarenie a batéria zariadeniu vydrží až 30 dní. Displej nie je farebný, zobrazí 16 odtieňov šedej. Jeho jednoduchosť napovedá, že nový Kindle neposlúži na prehliadanie webu ani prezeranie fotografií, jeho poslaním sú výlučne knihy.

Amazon Kindle

Na rozdiel od väčších bratov, displej najdostupnejšieho modelu nie je dotykový. Na ovládanie slúži pätica tlačidiel pod ním. Knihy Kindle čerpá buď z počítača, alebo z obchodu Amazonu. Dostať ich do čítačky môžete prostredníctvom bezdrôtového pripojenia Wi-Fi alebo USB kábla, ktorý zároveň Kindle nabíja. V našich končinách budú zrejme populárnejšie skôr vlastné zdroje, obsah obchodu Amazon totiž vyžaduje kvalitnejšiu znalosť Angličtiny. Kindle natívne podporuje formáty AZW, TXT, PDF, PRC a nezabezpečené MOBI, po konverzii aj DOC, DOCX, HTML, JPG, GIF, PNG a BMP. Do 2 GB vnútornej pamäte sa teoreticky vojde až 1 400 kníh. Novinka je zatiaľ v predaji prostredníctvom e-shopu výrobcu so zaujímavou cenovkou – 79 $, teda asi 59 €. Kedy sa dostane k našim distribútorom, zatiaľ nie je známe.

Amazon Kindle

Zdroj a foto: Amazon

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.